Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

#Pomo-życie – konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Organizatorzy Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie #Pomo – życie oraz do twórczego podzielenia się przemyśleniami na temat jakości życia na Pomorzu.

Celem konkursu jest aktywizacja obywatelska młodych Pomorzan, włączenie ich do dyskusji publicznej na temat jakości życia na w regionie, uświadomienie czynników wpływających na jakość ich życia oraz motywowanie do działania w lepszym środowisku lokalnym, społecznym. Formuła konkursu zakłada stworzenie prac w dwóch kategoriach: pisemnej, multimedialnej na temat  jakości życia młodych ludzi: „czy żyje im się dobrze na Pomorzu, czy widzą wyzwania stojące przed nimi, co ich irytuje, a co pozwala rozwinąć skrzydła?”. W tym kontekście prace powinny dotyczyć: przestrzeni publicznej i transportu, edukacji (szkolna i pozaszkolna) oraz stylu życia (czas wolny).

Organizator dopuszcza prace indywidualne oraz grupowe (min. 3 osoby), które mogą być przygotowane pod opieką nauczyciela. Należy przesłać je na adres konkurs@ibngr.pl lub dostarczyć do siedziby Instytutu (ul. Do Studzienki 63, 80-227 Gdańsk) do 31 marca 2015 r.

Do pobrania: REGULAMIN

logo-Pomo-Zycie-K.Ob_.2015