Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

WOJEWÓDZKI TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE „JESTEM BEZPIECZNY NA ULICY”

10 marca 2017 r. w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 7 w Gdańsku odbył się Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Jestem bezpieczny na ulicy” pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Centrum Edukacji Nauczycieli.

W turnieju wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn:

  • drużyna z Przedszkola nr 54
  • drużyna z Przedszkola nr 57
  • drużyna z Przedszkola nr 60
  • drużyna z Przedszkola 64
  • drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 77
  • drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 79

Dzieci brały udział w kilku konkurencjach: rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania w formie quizu o bezpieczeństwie,  wskazywały jak zachowają się i kogo zawiadomią w różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów, układały z puzzli znaki drogowe. Podczas zabaw ruchowych pokazywały jak prawidłowo przejść przez jezdnię.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przedstawicieli Straży Miejskiej.

Atmosfera przez cały czas trwania turnieju była wspaniała i trzymała w napięciu wszystkich obecnych, rywalizacja drużyn i podziw budziła wiedza, jaką już posiadały dzieci z zakresu bezpieczeństwa.

Dzieci z wszystkich drużyn sprawnie pokonały każdą konkurencje, wykazały się wysoką znajomością przepisów ruchu drogowego.

W nagrodę wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Na zakończenie turnieju dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.,,Wielka orkiestra leśnej pomocy” w wykonaniu uczniów z kółka teatralnego.

Ewelina Stępińska

Agnieszka Kowalczyk