Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

ENGLISH UND DEUTSCH MASTERS. MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ JĘZYKOWY. PATRONAT MEDIALNY EDUKACJI POMORSKIEJ

English und Deutsch Masters to tytuł międzyszkolnego turnieju językowego organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Adresatami spotkania są gimnazjaliści uczący się języka niemieckiego oraz języka angielskiego. Wydarzenie odbyło się 11 lutego 2016 r. o godzinie 8.15 w siedzibie szkoły.

Wydarzenie miało formę quizu i zabawy, a jego celem była popularyzacja angielskiego i niemieckiego, motywowanie uczniów do doskonalenia kompetencji językowych, wzbogacanie wiedzy o kulturze, geografii, literaturze oraz życiu codziennym Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Spotkanie było okazją do doskonalenia form i metod pracy z młodzieżą uzdolnioną oraz wsparło integrację uczniów. Zakres wymagań turnieju obejmował treści zawarte między innymi w podstawie programowej. Za stronę merytoryczną turnieju odpowiadali nauczyciele języków obcych ZSP.

Podczas turnieju rywalizowały ze sobą czteroosobowe drużyny uczniowskie ze szkół województwa pomorskiego. Zadania były formułowane na przemian w języku niemieckim i angielskim. Zwyzcięskie zespoły otrzymały tytuł Mistrza Turnieju oraz nagrodę specjalną.

Do pobrania: plakat informacyjny

Szczegółowych informacji na temat turnieju udziela koordynator wydarzenia, Marta Młyńska (e- mail: mlynska.m@wp.pl).

Kontakt do organizatora

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3, 83-340 Sierakowice
tel. 58 681 62 70
e-mail: zsp.sierakowice@wp.pl