Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Zaproszenie na webinary dla nauczycieli, studentów i uczniów – z Ambasady USA

Szanowni Państwo,

zbliża się International Education Week (IEW), który odbędzie się w dniach 16-20 listopada. IEW to coroczna inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu, który zachęca, aby w tych dniach organizować wydarzenia, które będą promować edukację, programy wymiany międzynarodowej i studia za granicą. Do udziału w tej inicjatywie chcielibyśmy zaangażować także Państwa, uczniów i studentów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej EducationUSA Poland, na której znajdziecie Państwo ogłoszenia wydarzeń zaplanowane na tydzień IEW w Polsce, m.in. webinary ze stypendystami Programu Fulbrighta, którzy opowiedzą, jak wyglądają studia na amerykańskich uczelniach. Nauczyciele będą mogli dołączyć do spotkań o tematyce związanej z umiejętnościami myślenia krytycznego lub aktywizacją uczniów w klasie.

Wszystkie wydarzenia związane z International Education Week na świecie będą pojawiać się na stronie Departamentu Stanu. Wydarzenia organizowane w Polsce są prezentowane na stronie EducationUSA Poland. Jest tam możliwość promowania także Państwa wydarzeń i zaproszenia międzynarodowej publiczności.

Strona EducationUSA Poland z wydarzeniami IEW: https://educationusa.pl/iew

Strona Departamentu Stanu: https://iew.state.gov Znajdą tutaj Państwo materiały do pobrania promujące IEW, np. plakaty, grafikę na media społecznościowe itp.

Zapraszamy do wspólnych obchodów International Education Week!

źródło: Ambasada USA w Polsce