Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii
Zaproszenie na warsztaty Teatr i historia

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru zaprasza na warsztat skierowany do uczniów szkół średnich, pod hasłem TEATR I HISTORIA.

Udział w warsztacie jest bezpłatny, organizatorzy przyjmują zgłoszenia całych klas (a nie pojedynczych uczniów).
Liczba miejsc jest ograniczona. 

Idea warsztatu:

Twórcze działania, praca z archiwami, improwizacje w grupach, działania wykorzystujące ciało i głos dają uczniom i uczennicom szansę na uważne i krytyczne spojrzenia na najnowszą historię Polski. Metody teatralne sprawiają, że lekcja historii staje się interesującym doświadczeniem uruchamiającym wyobraźnię i emocje.

Punkt wyjścia: 

W styczniu 1982 roku pierwszy transport kobiet – zaangażowanych działaczek „Solidarności” i aktywistek społecznych – trafił do obozu odosobnienia zorganizowanego w Ośrodku Wczasowym Pracowników Prasy, Książki, Radia i Telewizji w Gołdapi. Wiezione w tzw. „sukach”, ściśnięte i wychłodzone, bez możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb, bez wiedzy o tym, co się z nimi stanie, ani kiedy wrócą do swoich domów, za to w poczuciu upokorzenia, poddane presji i przemocy zarówno fizycznej, jak i symbolicznej odbywały nagłą, nieplanowaną podróż w nieznanym kierunku.

Ten mało znany fragment historii Polski stał się dla nas inspiracją do działań twórczych i edukacyjnych.

Szczegółowe informacje: TUTAJ

Kontakt z organizatorem:

Iga Dzięgielewska 607 871 706                      
E mail: pedagodzyteatru@gmail.com