Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

"This is America" - Teledysk muzyczny w kalejdoskopie amerykańskiej popkultury

American Corner Lublin zaprasza na spotkanie z Lidią Kniaź-Hunek, wykładowcą UMCS, na temat „This is America” – Teledysk muzyczny w kalejdoskopie amerykańskiej popkultury.

Prezentacja ma na celu pokazanie roli teledysku muzycznego w kształtowaniu amerykańskiej kultury popularnej. Prowadząca przeprowadzi uczestników przez ewolucję wideoklipu na przestrzeni dekad i platform takich jak MTV i VH1 przez YouTube, aż po technologię VR (virtual reality) oraz aplikację TikTok, zwracając szczególną uwagę na przykłady teledysków, które zdefiniowały charakter tego medium.

Co ważne podkreślony zostanie potencjał teledysku jako narzędzia do komentowania współczesnej sytuacji społeczno-politycznej w USA. Wybrane wideoklipy takie jak „This is America” Childisha Gambino (reż. Hiro Murai), „Supplies” Justina Timberlake’a (reż. Dave Meyers) czy „PYNK” Janelle Monáe (reż. Emma Westenberg) stanowią  komentarz do danego momentu w historii Stanów Zjednoczonych.

Termin: 23.02.2021 r. (wtorek), godz. 17:00
Rejestracja na wydarzenie do 23 lutego do godz. 13:00 poprzez formularz: OTWÓRZ

Przed wydarzeniem American Corner Lublin prześle osobom zarejestrowanym link do wydarzenia wraz z danymi do logowania na platformie Zoom. Spotkanie w języku polskim.

źródło: American Corner Lublin