Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Szkolenia on-line w odpowiedzi na nowe przepisy dla NGO

W marcu br. Instytut Kulutry Miejskiej w Gdańsku organizuje trzy szkolenia on-line w odpowiedzi na nowe przepisy dla NGO:

1. PPK dla NGO – spotkanie dla pracodawców

16 marca 2021 (wtorek) 11.00-13.30

Szkolenie skierowane do osób z zarządów organizacji pozarządowych, osób pracujących w organizacjach na stanowiskach zarządzających, działów księgowych-kadr NGO. Pracownicze Plany Kapitałowe dotyczą także organizacji pozarządowych. W przypadku zatrudniania na etat czy zlecenia na przynajmniej 3 miesiące. Wiążą się z dodatkową dokumentacją oraz zapewnieniem środków od organizacji na fundusz PPK.

Osoby prowadzące: Alina Nieplowicz i Maciej Sawicz z PFR Portal PPK.

Zgłoszenia do 7 marca.
Informacje: ZOBACZ
Formularz zgłoszeniowy: OTWÓRZ

2. Wdrażanie dostępności w organizacjach pozarządowych

20-21 marca 2021 (sobota - niedziela) 9.00-17.00

Nowe przepisy o dostępności (Konwencja ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami oraz ustawa o ratyfikacji Konwencji, Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, Ustawa o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych) spowodowały wiele zamieszania – działacze/działaczki i aktywiści/aktywistki nie są pewni/pewne: kto i w jakim zakresie powinien je wdrażać? ile to będzie kosztować i czy można zrobić to samodzielnie? Podczas szkolenia uzyskamy praktyczne informacje o tych przepisach. Spojrzymy również na istniejące rozwiązania praktyczne, z których już możemy skorzystać, by wdrożyć dostępność w naszych organizacjach i ich pracy.

Oprócz interpretacji przepisów w 2-dniowym szkoleniu przewidziano czas na zdobycie wiedzy na temat różnych rodzajów niepełnosprawności, projektowania uniwersalnego oraz savoir-vivre'u wobec osób z niepełnosprawnościami.

Szkolenie poprowadzi Magdalena Wilczyńska z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich (zajmująca się między innymi sprawami z zakresu stowarzyszeń – w szczególności ich prawami i obowiązkami).

Zapisy do 9 marca.
Informacje: ZOBACZ
Formularz zgłoszeniowy: OTWÓRZ

3. PPK dla NGO – spotkanie dla pracowników i pracowniczek

23 marca 2021 (wtorek) 9.00-10.30

Osoby prowadzące: Alina Nieplowicz i Maciej Sawicz z PFR Portal PPK.

Zgłoszenia do 14 marca.
Informacje: ZOBACZ
Formularz zgłoszeniowy: OTWÓRZ

Wszystkie szkolenia są bezpłatne.

źródło: IKM Gdańsk