Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Spotkanie informacyjne: Zintegrowany System Kwalifikacji – możliwości dla edukacji

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza nauczycieli, dyrektorów szkół, reprezentantów placówek doskonalenia nauczycieli oraz zainteresowanych tematyką wydarzenia na dwudniowe spotkanie informacyjne online dotyczące Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Podczas pierwszego dnia trenerki Instytutu Badań Edukacyjnych opowiedzą o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, jego rozwiązaniach i narzędziach. W dalszej części spotkania zostanie przedstawiony model nauczyciela zawarty w Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. Celem ostatniego modułu będzie identyfikacja ról współczesnego nauczyciela.

W drugim dniu uczestnicy dowiedzą się, czym są kwalifikacje rynkowe w edukacji oraz jakie są korzyści z ich funkcjonowania. Uczestnicy będą mieli okazję poznać doświadczenia podmiotu działającego w ramach ZSK i dowiedzieć się jak wygląda proces opisywania i funkcjonowania kwalifikacji w systemie.

W dalszej części przedstawione będą wyzwania zawodowe, z którymi mierzą się obecnie nauczyciele oraz zostaną wyodrębnione umiejętności, które mogą być potwierdzane certyfikatem. Spotkanie zakończy warsztat poświęcony przećwiczeniu w praktyce, jak wygląda opis kwalifikacji rynkowych.

Spotkania pn. „Zintegrowany System Kwalifikacji – możliwości dla edukacji” mają formułę online (2 x po 2 godziny) z elementami i warsztatów.

Województwo pomorskie:

I dzień – 19 stycznia 2021 r. REJESTRACJA

II dzień – 20 stycznia 2021 r. REJESTRACJA

Program: ZOBACZ

Termin zgłoszeń upływa na dwa dni przed każdym wydarzeniem. Liczba miejsc jest ograniczona.

źródło: IBE