Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Solve for Tomorrow – lokalnie rozwijać i wspierać nauczycieli

Rozpoczęto rekrutację do pilotażowej edycji nowego ogólnopolskiego programu edukacyjnego Solve for Tomorrow. Organizatorem programu jest firma Samsung, która do udziału zaprasza: 

  • zespoły składające się z uczniów i uczennic ze szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielką lub nauczycielem 
  • zespoły studenckie (I i II rok). 

Udział w programie jest bezpłatny. Formularz rekrutacyjny znajduje się pod adresem https://solvefortomorrow.pl.

 

Solve for Tomorrow został stworzony w celu zwiększenia zainteresowania i biegłości w nauczaniu przedmiotów ścisłych, technologii, inżynierii  i matematyki (STEM) oraz zachęcenia młodych ludzi do wykorzystania STEM w znajdowaniu kreatywnych rozwiązań w celu zapobiegania problemom i zagrożeniom, z jakimi borykają się ich lokalne społeczności. 

 

Program – od ponad dekady realizowany na świecie – dotarł również do Polski, gdzie cały harmonogram zakłada 7-miesięczny proces szkoleniowo-mentoringowy, w ramach którego zostanie wyłoniona grupa finalistów – autorów najlepszych projektów zaprezentowanych i nagrodzonych w ostatniej fazie konkursu.

 

Polska odsłona programu przywiązuje szczególną wagę do innowacyjnej edukacji, zdobywania przez młodzież kompetencji przyszłości, takich jak kreatywność, komunikacja, współpraca czy krytyczne myślenie. Działania w programie są zgodne z duchem metody STEAM (science, technology, engineering, art, maths), a proces szkoleniowy dla zgłoszonych zespołów, który poprowadzą doświadczeni trenerzy, w modelu Design Thinking.

 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Justyna Orłowska oraz NASK objęły program patronatem. Partnerami są: UNEP/GRID-Warszawa, Centrum Nauki Kopernik, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Do współpracy przy projekcie zaproszono także inicjatywę Zwolnieni z Teorii.

Program Solve for Tommorow wyróżnia: zasięg ogólnopolski, otwarta formuła dla wszystkich chętnych zespołów uczniowskich i studenckich oraz bezpłatny udział.

 

Szczegóły: ZOBACZ

 

źródło: Samsung