Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Program Edukacyjny Aktywni Błękitni – Dzień Ziemi – konkurs #Wodytonieśmietnik

Dnia 22 kwietnia w Dniu Ziemi Wody Polskie chcą przypomnieć o wodzie – niezbędnej nam wszystkim do życia. Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, w tym roku z hasłem przewodnim: Przywróć naszą ziemię.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zaprasza uczniów szkół podstawowych z programu Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie do udziału w konkursie na komiks lub reportaż pod hasłem: #WodyToNieŚmietnik. Konkurs zostanie oceniony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VIII. Uczniowie w ramach konkursu przedstawią pomysły i sposoby na „czuwanie” nad czystością wód, dbanie o wody, sposoby czerpania korzyści z czystej wody.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z koniecznością dbania o naszą planetę, w tym o czystość wód. Komiksy i reportaże mogą być wykonane dowolną techniką na kartce formatu A4/A3 bądź też w wersji multimedialnej, w wybranym programie graficznym. Oceniane będą zgodność pracy z tematyką konkursu, przejrzystość prezentowanych treści, niestandardowe pomysły, oryginalność oraz nowatorskie ujęcie tematu.

W obu kategoriach wiekowych zostaną wybrane trzy pierwsze miejsca, za które przewidziane są nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki. Biblioteki szkolne wzbogacą się o publikacje książkowe Wód Polskich.

Organizatorem konkursu jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Konkurs trwa do 15.05.2021 r. 

Wyniki zostaną ogłoszone 1 czerwca 2021 r.

Zapraszamy do udziału. Pytania kierujcie na adres: Ewa.Wisniewska@wody.gov.pl

Regulamin: OTWÓRZ
zał. 1: OTWÓRZ
zał. 2: OTWÓRZ
zał. 3: OTWÓRZ
źródło: PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Plakat - konkurs Dzień Ziemi