Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Program CEO edukacja globalna – fact checking

REKRUTACJA NA PROGRAMY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Chcesz dołączyć do grona nauczycieli, nauczycielek, dyrektorów i dyrektorek, którzy nie boją się stawić czoła globalnym wyzwaniom – dołącz do programów Centrum Edukacji Obywatelskiej!

Jak odróżnić rzetelne informacje od tych, których celem jest dezinformacja? Z jakich źródeł czerpać wiedzę na temat zmiany klimatu? Jak przekazywać te informacje dalej w taki sposób, aby motywować młodzież, rodzinę, znajomych i znajome do działania na rzecz ochrony klimatu? 

Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapisz się do nowego programu 1Planet4All - Razem dla klimatu!”.  Załóż z młodzieżą redakcję szkolną i przeprowadźcie razem projekt młodzieżowy, który uświadomi uczniom i uczennicom, że są aktywnymi obywatelami i obywatelkami i wspólnie mogą przyczynić się do pozytywnych zmian na gruncie lokalnym i globalnym. 

Dla kogo?

Do programu CEO zaprasza nauczycieli i nauczycielki wszystkich przedmiotów, wychowawców/wychowawczynie, pedagogów/pedagożki i bibliotekarzy/bibliotekarki ze szkół podstawowych (klas IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych i placówek oświatowo-wychowawczych, zainteresowanych działaniem na rzecz ochrony klimatu i rozwojem umiejętności medialnych swoich i młodzieży. 

Organizatorzy zapraszają do współpracy szczególnie biblioteki szkolne, które będą idealną przestrzenią dla rozwoju umiejętności dziennikarskich młodzieży. 

Kiedy?

Program jest realizowany w okresie: 15.09.2020-15.01.2021.

Dowiedz się więcej: TUTAJ i wypełnij formularz rejestracyjny.

rekrutacja_0

źródło: CEO