Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Ogólnopolski program edukacyjny Szkoła Dialogu

Forum Dialogu zaprasza 26 lutego, w piątek, o godzinie 16.30 na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną wszystkie założenia programu Szkoła Dialogu. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom.

Rejestracja: OTWÓRZ

Celem programu jest uwrażliwianie uczniów na zagadnienia związane z tematyką historii, tradycji i kultury Żydów polskich, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnego dziedzictwa. Organizatorzy chcą, aby uczniowie zainteresowali się wielokulturową przeszłością swojej miejscowości, poznali ją, a przez to poczuli się jej współgospodarzami. Realizacja programu przeciwdziała antysemityzmowi oraz buduje postawy otwartości wobec różnorodności i odmienności wśród uczestników. Warsztaty przygotowują także uczniów do realizacji samodzielnego projektu w ich miejscu zamieszkania czy nauki, w ramach którego młodzież dzieli się pozyskaną wiedzą z innymi mieszkańcami. Dodatkowo uczniowie szkolą swoje kompetencje cyfrowe poprzez praktyczne wykorzystanie narzędzi i aplikacji internetowych.

Do programu organizatorzy zapraszają uczniów w wieku 13-19 lat ze szkół podstawowych (7 i 8 klasy), ponadpodstawowych oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii/wychowawczych, zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach i wsiach, które przed II wojną światową zamieszkiwali Żydzi.

Na program składają się 4 wirtualne spotkania, każde z nich trwa 2,5 godziny zegarowej.

Warsztaty odbywają się za pośrednictwem platformy ZOOM z wykorzystaniem dodatkowych prostych w obsłudze narzędzi, niewymagających zakładania kont i logowania przez uczniów.

Projekty uczniowskie biorą udział w konkursie, w ramach którego przewidziane są nagrody.

Wszystkie szczegóły, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na naszej stronie: ZOBACZ

źródło: Forum Dialogu