Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 4 – ogólnopolski konkurs

Fundacja Przedsiębiorczości Revas zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Polsce do zgłaszania zespołów uczniowskich do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 4. Jego celem jest kształcenie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży poprzez wykorzystanie innowacyjnych narzędzi dydaktycznych jakimi są Branżowe Symulacje Biznesowe. Konkurs jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz licznych kuratoriów oświaty.

Rekrutacja

Rekrutacja uczestników do Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich 4 ruszyła 15.02.2021 r. i będzie trwała do 28.02.2021 r. Zostanie przeprowadzona w dwóch kategoriach:

  • licea ogólnokształcące
  • technika oraz szkoły branżowe I stopnia.

Nauczyciel zgłasza 3-osobowy zespół do udziału w konkursie poprzez:

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń!

Opis

W ramach konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 4 uczniowie stworzą 112 zespołów, które rywalizować będą ze sobą z wykorzystaniem symulacji biznesowych „Biuro rachunkowe” (uczniowie z techników i szkół branżowych I stopnia) oraz „Sklep elektro” (uczniowie z liceów ogólnokształcących). W symulacji uczniowie wcielą się w rolę współwłaściciela firmy i będą zajmować się m.in.: tworzeniem stanowisk, zakupem sprzętu, zamawianiem zasobów, wyposażaniem zakładu oraz poczekalni, zatrudnianiem pracowników, ustalaniem pakietów wynagrodzeń, szkoleń, a także wykorzystaniem w swoim biznesie reklamy tradycyjnej oraz internetowej. Ocenie poddane zostaną postępy zespołów w zakresie zysku, wygenerowanego popytu, utraconej sprzedaży, jakości produktu, zadowolenia pracowników. Pierwszy etap konkursu to eliminacje – uczniowie rywalizować będą ze sobą online. Następnie 16 zespołów z najlepszymi wynikami spotka się na 2-dniowym finale w czerwcu 2020 w Rzeszowie (8 zespołów z liceów ogólnokształcących oraz 8 zespołów ze techników i szkół branżowych I stopnia).

Koszt udziału w konkursie

Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla zespołów biorących udział w rozgrywce finałowej organizatorzy zapewniają zakwaterowanie oraz wyżywienie w trakcie 2-dniowego finału w Rzeszowie. Organizatorzy nie zapewniają transportu finalistów do Rzeszowa. W wyjątkowej sytuacji, związanej z działaniem siły wyższej, a w szczególności z zagrożeniem epidemicznym, organizator dopuszcza możliwość przeprowadzenia finału konkursu w formie zdalnej (online).

Nagrody
Smartwatche, czytniki e-book, odtwarzacze MP4, książki o tematyce ekonomicznej, powerbank, głośnik bezprzewodowy.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy konkursu dostępne są na stronie internetowej  https://www.fundacja.revas.pl/smm/

Serdecznie zapraszamy do udziału

Organizatorzy Konkursu
„Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 4”
Tel. + 48 537 938 886
Email: fundacja@revas.pl
https://www.fundacja.revas.pl/smm/

źródło: Fundacja Revas