Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Obóz zimowy dla nauczycieli historii

EU-Russia Civil Society Forum’s i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego ogłaszają nabór na międzynarodowy obóz zimowy w Morawie (woj. dolnośląskie) w terminie 13-16 listopada 2020 r. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli historii z Białorusi, Niemiec, Polski oraz Rosji i jest częścią Programu Historycznego “Different Wars: Remembering the Past”.

Organizatorzy zapraszają nauczycieli historii z całej Polski do udziału w projekcie, którego celem jest dyskusja i ewaluacja scenariuszy lekcji historii i innych materiałów edukacyjnych w gronie 20 nauczycieli historii i ekspertów ds. edukacji z Białorusi, Niemiec, Polski i Rosji. W wyniku pracy, na obozie zimowym, scenariusze lekcji i inne materiały edukacyjne zostaną zmodyfikowane według wskazówek nauczycieli oraz ekspertów i udostępnione szkołom i innym instytucjom edukacyjnym w 2021 r. na portalu internetowym projektu.

Organizator zapewnia przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie, a w programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z historią II wojny światowej, m.in. obóz koncentracyjny Gross-Rosen. Zgłoszenia do 15 września br.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i kwalifikacji: ZOBACZ

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

źródło: KEW