Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Międzykulturowo - czyli jak? – kurs specjalistyczny

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN otwiera nabór na kurs specjalistyczny przygotowany z myślą o edukatorach i edukatorkach oraz lokalnych liderach i liderkach działających w obszarze międzykulturowości i/ lub dziedzictwa żydowskiego.

Program kursu będzie miał formę mieszaną, na którą złożą się zajęcia i konsultacje on-line oraz zajęcia stacjonarne w Muzeum POLIN. Spotkania będą obywać się w wybrane weekendy od 29 sierpnia do 4 października 2020 r.

Kurs rozpocznie się 2-dniowym spotkaniem online, na którym będzie okazja popracować nad dotychczasowymi działaniami lub pomysłami na nowe projekty prowadzone w duchu antydyskryminacyjnym. W części drugiej (wrzesień 2020), podczas pracy z ekspertami i ekspertkami dialogu międzykulturowego, uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość uzyskania fachowego wsparcia dotyczącego swoich działań. Na początku października spotkamy się w Muzeum POLIN, aby kontynuować dyskusję o przenikaniu się lokalności i międzykulturowości na podstawie warszawskiego Muranowa oraz doświadczeń uczestników i uczestniczek.

Zajęcia są grupowym procesem. Osoby zgłaszające chęć udziału deklarują tym samym, że wezmą udział w całości kursu. W części warsztatów stacjonarnych Muzeum zapewnia wyżywienie, a osoby spoza Warszawy mają zorganizowany także nocleg.

Aplikacje Muzeum przyjmuje do 17 sierpnia.
Wyniki rekrutacji zostaną przesłane drogą mailową do 19 sierpnia.

Szczegóły: ZOBACZ

źródło: Muzeum POLIN