Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Liternictwo. Warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności w IKM

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Liternictwo. Wstęp wolny.

Warsztaty odbędą się 1-2 lutego 2020 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku

Zajęcia mają na celu wprowadzić uczestników i uczestniczki do świata litery. Literami posługujemy się codziennie. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mocno litera wpływa na nasz odbiór informacji, skupienie, a nawet humor. Tworzymy ważne dokumenty, prezentacje. Czasami używamy liter do dekoracji, dyplomów, kartek albo do tworzenia notatek. W każdym tym działaniu podstawą jest litera.

Na warsztatach omówione będą postawowe zasady tworzenia czytelnych i atrakcyjnych dokumentów z wykorzystaniem tekstu, takie jak papiery firmowe i prezentacje. Poznamy, czym jest liternictwo i zmierzymy się ze stworzeniem własnego kroju pisma metodą manualną. Wiedza o procesie projektowania kroju, pozwoli w łatwiejszy sposób dobierać i stosować fonty (czcionki) lub tworzyć własne litery na potrzeby prezentacji, dekoracji i innych form.

Zapisy do 19.01.2020 r.

formularz zgłoszeniowy: OTWÓRZ
zgody: OTWÓRZ

źródło: IKM