Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Lisek Ibisek pomoże dzieciom zrozumieć świat

Opowiadania o Lisku Ibisku, scenariusze lekcji dla nauczycieli klas I–III oraz ćwiczenia dla całej rodziny można pobrać bezpłatnie ze strony www.lisekibisek.pl.

Opowiadania o Lisku Ibisku to zbiór przygód lisa mówiącego ludzkim głosem i żyjącego wśród ludzi. To kolejny projekt edukacyjny Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, dzięki któremu dzieci lepiej zrozumieją otaczający świat. W opowiadaniach autorstwa Anny Rosiak-Walczak sympatyczny Lisek Ibisek martwi się o przyrodę, poznaje dzieci z niepełnosprawnością, podpowiada, jak pozbyć się lęku czy jak rozwiązać kłótnię. Opowiadania pięknie zilustrowała młoda artystka, uczennica liceum plastycznego, Aniela Gach.

Materiały dla nauczycieli
Materiały zostały opracowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Mogą zostać wykorzystane na lekcji wychowawczej, zajęciach kształtujących kompetencje emocjonalno-społeczne czy zajęciach z pedagogiem/psychologiem szkolnym.

W ramach projektu podopieczni i wolontariusze Fundacji nagrali wszystkie opowiadania, pokazując tym samym, że nie boją się wyzwań, są wrażliwi i utalentowani, a jednocześnie gotowi, aby robić coś dla innych. Nagrania znajdują się również na stronie www.lisekibisek.pl.

Kontakt do Fundacji: kontakt@podajdalej.org.pl

źródło: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Nieśmiały Franek