Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii
Kształtna litera – jak notować, by inni nas odczytali
Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach programu Akademia Aktywnej Społeczności:
Kształtna litera – jak notować, by inni nas odczytali
7-8 grudnia 2019 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku
Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl. Formularz należy odesłać do 24.11.2019 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl lub w formie papierowej dostarczyć pod adres:
Anna Urbańczyk
Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 26.11.2019 r.
Wstęp wolny
Celem szkolenia jest wskazanie metod czytelnego i jasnego notowania na flipchartach, opisywania dokumentów, wykonywania notatek ze spotkań w taki sposób, aby z łatwością można je było odczytywać.
Coraz częściej prezentacje power point okazują się niewystarczające podczas szkoleń i warsztatów – uniemożliwiają interaktywne działanie, ograniczają możliwość ingerencji osób uczestniczących w treść szkolenia. Są odtwórcze, a nie twórcze. Ogromną popularność zyskuje natomiast powrót do notowania odręcznego na dużych planszach (np. flipchartach) wzbogaconego o schematyczne, pełne emocji obrazy i ikony.
Taki sposób prezentacji jest w pełni interaktywny, uczestniczki i uczestnicy spotkań mogą ingerować w treść prezentacji i ją aktywnie współtworzyć, a dodatkowo – taki sposób prezentacji ułatwia zapamiętywanie przekazywanych informacji.
Niestety – notowanie w taki sposób wymaga wykorzystania sztuki, z którą nie wszyscy są do końca zaprzyjaźnieni – pisania odręcznego.
Podczas warsztatów będziemy mieć okazję poznać dwa style pisma, które idealnie sprawdzą się nie tylko na dużym formacie, podczas prelekcji czy prezentacji. Nabyte umiejętności będzie można wykorzystać w codziennym życiu – przy opisie dokumentów czy prywatnych notatkach.
źródło: IKM