Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Konkurs w ramach projektu „Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie”

Fundacja Humanity in Action Polska rozpoczyna realizację projektu „Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie”, który realizowany jest w partnerstwie z Humanity in Action Niemcy, dzięki wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (EVZ)” i Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Projekt ma na celu pogłębienie wiedzy młodzieży licealnej o narodowym socjalizmie, II wojnie światowej i Holokauście oraz wzbudzenie refleksji nad historycznymi uwarunkowaniami, które doprowadziły do Zagłady, bazując na koncepcji kroków do ludobójstwa prof. G. Stantona. W ramach projektu stworzymy edukacyjną mobilną aplikację, w której przedstawimy 11 kroków do ludobójstwa poprzez biografie 11 osób, których życia naznaczyło doświadczenie II wojny światowej.

Jednym z etapów projektu jest internetowy konkurs  „Superbohaterowie i Superbohaterki poszukiwani!”, przeznaczony dla młodzieży, nauczycielek, nauczycieli, edukatorów, edukatorek, w ramach którego zapraszamy do przesyłania biografii osób doświadczonych przez II wojnę światową w różny sposób – jako świadków lub ofiar wykluczenia, dyskryminacji, przemocy ze względu na swoją działalność i/lub cechy tożsamościowe. Poszukujemy też biografii osób, które przeciwstawiały się dyskryminacji i przemocy, stawiały opór i swoim działaniem pomagały innym. Szczególnie zależy nam na biografiach osób dotychczas nieobecnych, mniej oczywistych, zapomnianych i lokalnych. Część z tych historii będzie powiązana z miejscami pamięci. Konkurs zakończy się wyłonieniem biografii, które następnie będą wybrane przez młodzież i edukatorów, edukatorki poprzez głosowanie.

Do wygrania nagrody! Więcej informacji o konkursie „Superbohaterowie i Superbohaterki poszukiwani!”: tutaj

Formularz zgłoszeniowy do konkursu: tutaj

Termin nadsyłania zgłoszeń:
28.02.2021 r.
UWAGA: Wydłużono termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu do 14.03.2021 r.


Wszelkie pytania związane z konkursem prosimy kierować na adres e-mail: poland@humanityinaction.org z dopiskiem: Konkurs.

źródło: Fundacja Humanity in Action Polska