Skocz do głównej treści strony
PCEN

Konkurs Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie

14 lutego 2022 r. startuje rekrutacja do ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego – Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie.
Celem projektu jest praktyczna nauka biznesu.
Konkurs organizowany jest przez Fundację Przedsiębiorczości Revas
we współpracy z firmą Revas oraz Narodowym Bankiem Polskim. 

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie to konkurs ekonomiczny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Uczestnicy, w 3-osobowych zespołach wcielą się w rolę menedżerów jednego z dwóch wirtualnych przedsiębiorstw: Agencji interaktywnej oraz Serwisu IT.  

Przedsiębiorczość to jedna z kompetencji przyszłości, którą warto kształtować już od najmłodszych lat. Doświadczenie biznesu
od praktycznej strony, na które pozwala rozgrywka z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych od Revas to dobra okazja do zderzenia wiedzy teoretycznej, którą zdobywają uczniowie na lekcjach z rzeczywistością. Podczas rozgrywki uczestnicy będą podejmować realne decyzje biznesowe w wirtualnym środowisku, co daje szansę na przetestowanie każdej, nawet najbardziej ryzykownej strategii w bezpieczny sposób.

Konkurs został objęty honorowym patronatem m.in.: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, GovTech Polska, Fundacji edTech Poland, Konfederacji Lewiatan oraz licznych Kuratorów Oświaty.

Zarejestruj bezpłatnie swoich uczniów na stronie: OTWÓRZ

Jak wygląda konkurs? 

Cały konkurs realizowany jest od lutego do czerwca 2022 r. i składa się z kilku etapów: 

  • rekrutacja (start 14 lutego br.!),
  • rozgrywka eliminacyjna online (kwiecień-maj),
  • stacjonarny finał w Rzeszowie (czerwiec).

Szczegółowy harmonogram konkursu można znaleźć na stronie projektu. 

Okienka decyzyjne w czasie rekrutacji wynoszą tydzień. W tym czasie młodzi menedżerowie mają czas na wyciągnięcie wniosków, analizę i podjęcie najlepszych decyzji. Podczas rozgrywek uczestnicy pozostają pod mentorską opieką trenerów Revas i mogą skorzystać z cotygodniowych odpraw. 

Dlaczego warto wziąć udział?

„Konkurs niezwykle przypadł nam do gustu z wielu powodów. Dzięki niemu rozwinęliśmy swoje kompetencje interpersonalne takie jak współpraca w grupie, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji i branie za nie odpowiedzialności oraz wypracowanie kompromisów. W kilka tygodni nauczyłyśmy się więcej o prowadzeniu firmy niż podczas rocznych zajęć z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Poczułyśmy na własnej skórze, jak wiele różnych obowiązków i zadań należy wykonywać podczas prowadzenia działalności. Dowiedziałyśmy się jak działa konkurencyjny rynek i jak wiele czynników wpływa na sukces przedsiębiorstwa.” – mówi Zespół Kabelek
z
Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Jak deklarują organizatorzy konkursu, udział w projekcie pozwoli uczestnikom przede wszystkim:

  • zdobyć praktyczną, biznesową wiedzę,
  • rozwinąć wyobraźnię i kreatywne myślenie,
  • zainteresować się ekonomią i przedsiębiorczością,
  • rozwinąć kluczowe kompetencje tj. praca w zespole czy rozwiązywanie problemów.

Na zwycięzców oraz ich opiekunów czekają także liczne nagrody rzeczowe - m.in. smartwatche, czytniki ebooków, słuchawki czy książki o tematyce okołobiznesowej.

Poprzednie edycje projektu

To 5. edycja projektu. Według statystyk do tej pory ponad 1600 uczniów szkół ponadpodstawowych zdobyło praktycznie doświadczenie jako wirtualni menedżerowie. 

Ostatnie dwa lata, za sprawą obostrzeń związanych z pandemią nieco różniły się w formie od pierwszych edycji -  Wielki finał przeprowadzany był w formie online. W tym roku organizatorzy planują powrót do tradycyjnej formy i spotkanie finalistów w Rzeszowie, na Wyższej Szkole Prawa i Administracji. 

Rejestracja do konkursu

Każda szkoła może zgłosić tylko jeden zespół do projektu. W przypadku zespołu szkół szkoła może zgłosić jeden zespół z liceum ogólnokształcącego i jeden z technikum/szkoły branżowej I stopnia.  

Zapisu dokonuje nauczyciel – opiekun zespołu poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: OTWÓRZ

Rekrutacja trwa od 14 do 28 lutego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji Przedsiębiorczości Revas oraz w regulaminie konkursu.

SMM5 - og photo

źródło: Fundacja przedsiębiorczości REVAS

Przejdź do góry strony