Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Dove Self-Esteem – budowanie pozytywnej samooceny

Program „Dove Self-Esteem – budowanie pozytywnej samooceny” to druga polska edycja światowego projektu realizowanego przez markę Dove nieprzerwanie od 2004
roku. Projekt jest realizowany w roku szkolnym 2019/2020 w oparciu o lekcje warsztatowe mające na celu podniesienie pewności siebie nastolatków. Narzędzia i materiały, na których opiera się projekt, zostały przygotowywane w ścisłej współpracy z pracownikami akademickimi i ekspertami specjalizującymi się w budowaniu pewności siebie i skutecznie pomagają budować swój pozytywny obraz.

Wszystkie Szkoły, które wezmą udział w Programie, otrzymają nieodpłatnie dostęp do praktycznych prezentacji, materiałów wideo, kart ćwiczeń dla uczniów oraz instruktażowych poradników i szkoleń dla nauczycieli. Udział w Programie jest bezpłatny i zostanie potwierdzony certyfikatem. Do współpracy zostały zaproszone osoby z wykształceniem pedagogicznym (głównie pedagodzy szkolni oraz nauczyciele klas IV-VIII szkół podstawowych), a Uczestnikami mogą zostać uczniowie klas IV-VIII.

Celem programu jest wspieranie dzieci i młodzieży w budowaniu pozytywnej samooceny oraz przekonania o własnej wartości – rozumianej jako pewność siebie i swoich
umiejętności. Aby wziąć udział w Programie należy dokonać rejestracji Szkoły na stronie www.dove.com/pl/dove-self-esteem-project .

Szkoły otrzymają nieodpłatnie materiały edukacyjno-informacyjne o Programie oraz scenariusze lekcji wraz z materiałami dydaktycznymi, a także wsparcie eksperta programu - psychologa. Na ich podstawie nauczyciele, wychowawcy i/lub pedagodzy szkolni będą mogli przeprowadzić cykl 5 lekcji tematycznych poświęconych budowaniu pozytywnej samooceny, bądź jednej pojedyńczej sesji wśród uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII.
Oprócz wspierania nauczycieli w budowaniu pozytywnej samooceny polskich nastolatków, program skierowany jest również do rodziców, którzy dzięki materiałom dostępnym na stronie internetowej Programu lepiej zrozumieją, jak czuje się ich dziecko, ale także pomogą im walczyć z presją i negatywnym wpływem mediów na samoocenę nastolatków.

szczegóły: ZOBACZ

Więcej informacji: Edyta Walenciej, e-mail: edyta.walenciej@uniqueone.pl, tel.: +48 22 549 30 03 wew. 111

źródło: Dove