Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii
Bezpłatne projekty edukacyjne na rok szkolny 2019/20

Ruszyły zapisy do projektów edukacyjnych tworzonych przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Projekty zawierają gotowe scenariusze lekcji, filmy oraz materiały edukacyjne do wykorzystania w trakcie zajęć.

Każdy z nauczycieli, biorący udział w projekcie otrzymuje dostęp nie tylko do bezpłatnych pomocy dydaktycznych, ale także zestaw nagród m.in: tabliczki oraz indeksy dla uczniów, certyfikat dla nauczyciela, dyplom oraz list do dyrekcji informujący o Twoim udziale w projekcie.

Projekty edukacyjne dotyczą różnych dziedzin nauki m.in. matematyki, programowania, zarządzania emocjami, przyrody czy techniki i dostosowane są do potrzeb uczniów klas 1-3 i 4-8. Scenariusze zostały stworzone w oparciu o autorską metodę pytań i doświadczeń, dzięki której dzieci uczą się poprzez zabawę i doświadczanie. Każdy z projektów spełnia wymagania podstawy programowej, ponadto są objęte honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Poza sztabem metodyków, nad treścią scenariusza, pracowali także znani praktycy i naukowcy.

Projekt edukacyjny Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój? dedykowany jest dla klas V-VII i przeznaczony jest do realizacji podczas godzin wychowawczych. W ramach tego projektu nauczyciel zrealizuje cykl 8 scenariuszy lekcji. Dzięki temu projektowi, dzieci nauczą się radzić sobie z własnymi emocjami poprzez ich rozpoznawanie, oswajanie i wyrażanie.

Inne projekty Uniwersytetu Dzieci znajdziesz pod adresem: klik

źródło: Fundacja Uniwersytet Dzieci (stan na dzień 23 sierpnia 2019 roku)