Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Rekrutacja do XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2015 roku, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, odbędzie się XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. W ławach Sejmowych zasiądzie 460. dzieci. Aktualnie trwa rekrutacja, która polega na wykonaniu zadania pt. Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież. Jego założeniem jest przeprowadzenie przez dwuosobowe zespoły uczniowskie, badań wybranego miejsca w przestrzeni lokalnej oraz opracowanie propozycji zmian i działań. Kolejny etap będzie polegał na zaprezentowaniu przez zespoły relacji z realizacji zadań przy pomocy platformy internetowej SDiM . Na ich podstawie zostaną wyłonieni uczestnicy tegorocznej sesji  Sejmu.

Do projektu mogą zgłosić się dwuosobowe zespoły uczennic i uczniów wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Członkowie zespołów muszą przynależeć do tej samej szkoły. Celem tegorocznej edycji jest zaangażowanie dzieci w aktywne działania na rzecz otoczenia lokalnego, nauka postaw obywatelskich i odpowiedzialności za przestrzeń publiczną.

Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się od 1994 r. co roku 1 czerwca. Posiedzenie odbywa się w gmachu Sejmu RP i kończy się ogłoszeniem wypracowanej uchwały SDiM. Organizatorem XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Rejestracja zespołów trwa od 20 lutego do 7 kwietnia 2015 roku, odbywa się za pośrednictwem FORMULARZA dostępnego na platformie internetowej SDiM.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: http://www.sdim.ceo.org.pl. Kontakt: Urszula Cyrynger, (22) 825 05 50 wew. 103, e-mail: sejm.mlodziezy@ceo.org.pl.

Do pobrania: Przewodnik uczestnika