Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Nowa sieć dla nauczycieli języka polskiego jako obcego/drugiego.

W naszych szkołach przybywa uczniów cudzoziemskich. Brak znajomości lub bardzo słaba znajomość języka polskiego nie powala im na  funkcjonowanie w rzeczywistości szkolnej oraz na zdobywanie wiedzy i rozwijanie się.

Bardzo ważną rolę w kształceniu kompetencji pełnią nauczyciele języka polskiego jako obcego/drugiego. To oni towarzyszom uczniom w zdobywaniu nowych umiejętności dają szansę skomunikowania się z nowym otoczeniem.

Sieć jest kierowana do nauczycieli, którzy uczą w szkołach i placówkach języka polskiego jako drugiego.

Na naszych spotkaniach omawiamy wyzwania codziennej pracy glottodydaktycznejdzielimy się pomysłami na kształcenie kompetencji językowych, dzielimy się wypracowanymi materiałami i rozwiązujemy problemy metodyczne.  

Liderem sieci będzie Pani Monika Rychert ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie.

Pierwsze spotkanie ma charakter otwarty, kolejne spotkania kolejne będą kierowane do grupy, która sformuje się na spotkaniu inauguracyjnym.

Jeśli podzielasz nasze pasje, zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu!

KIEDY? 29 września 2021 r. 16.00-17.30

GDZIE? Microsoft Teams

https://www.doskonalenie.cen.gda.pl/oferta-20-21/sieci-wspolpracy-i-samoksztalcenia/siec-nauczycieli-jezyka-polskiego-jako-drugiego/

Sylwia Kilanowska-Męczykowska