Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Jesienna edycja Szkoły Dialogu

Fundacja Forum Dialogu zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenów, na których niegdyś duży odsetek mieszkańców stanowili Żydzi, do nadsyłania zgłoszeń do jesiennej edycji programu edukacyjnego Szkoła Dialogu w 2015 r.

Szkoła Dialogu to program, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz uświadomienie ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy kraju, poprzez samodzielne odkrywanie i upamiętnianie historii przedwojennej społeczności żydowskiej we własnej miejscowości.

W celu zgłoszenia  szkoły do udziału w programie organizatorzy proszą o uzupełnienie i przesłanie FORMULARZA online. Grupa szkolna może liczyć od 20 do 30 osób.

Po wytypowaniu przez Fundację placówek, które wezmą udział w programie, organizator ustala ze szkołami terminy spotkań. Program zakłada przeprowadzenie w szkołach cyklu czterech warsztatów, podczas których uczniowie przygotują projekt – wycieczkę śladami Żydów ze swojej miejscowości. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy Forum. Wycieczka – wdrożenie projektu – odbędzie na terenie miejscowości, przy obowiązkowej asyście nauczyciela.

Informacji w sprawie programu udziela Aleksandra Tomaszewska, koordynatorka programu (e-mail: ola.tomaszewska@dialog.org.pl). Więcej: strona www Fundacji.

Forum-Dialogu-Między-Narodami