Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Drugie spotkanie sieci nauczycieli języka polskiego jako obcego/drugiego

W naszych szkołach przybywa uczniów cudzoziemskich. Brak znajomości lub bardzo słaba znajomość języka polskiego nie pozwala im na  funkcjonowanie w rzeczywistości szkolnej oraz na zdobywanie wiedzy i rozwijanie się.

Bardzo ważną rolę w kształceniu kompetencji pełnią nauczyciele języka polskiego jako obcego/drugiego. To oni towarzyszą uczniom w zdobywaniu nowych umiejętności dają szansę skomunikowania się z nowym otoczeniem.

Sieć jest kierowana do nauczycieli, którzy uczą w szkołach i placówkach języka polskiego jako drugiego.

Na naszych spotkaniach omawiamy wyzwania codziennej pracy glottodydaktycznejdzielimy się pomysłami na kształcenie kompetencji językowych, dzielimy się wypracowanymi materiałami i rozwiązujemy problemy metodyczne.  

Tematyka drugiego spotkania:

Od czego zacząć, czyli diagnoza kompetencji językowych ucznia, wybór programu nauczania i przygotowanie planu dydaktycznego oraz ocenianie – 24.11.2021 r., godz. 16.00-17.30, spotkanie online – 2 godz. dyd. prowadzące: Monika Rychert.Spotkanie odbędzie się na platformie Microsoft Teams.

Link do rejestracji: 

https://www.doskonalenie.cen.gda.pl/sieci-wspolpracy-i-samoksztalcenia/siec-nauczycieli-jezyka-polskiego-jako-drugiego/

 

Zapraszam serdecznie w imieniu liderki sieci Pani Moniki Rychert.

Sylwia Kilanowska-Męczykowska