Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

DORADZTWO ZAWODOWE

doradztwo- baner(1)

Doradztwo zawodowe w Polsce stale się rozwija. Jego rola i ranga powoli, ale systematycznie wzrasta. Jest to pozytywna i ważna tendencja. Współczesny świat (w tym rynek edukacji i pracy) charakteryzuje znaczna dynamika i zmienność. Rozwój gospodarczy, postęp technologiczny, globalizacja, łatwy dostęp do informacji są źródłem potencjalnych szans związanych z karierą zawodową i rozwojem osobistym. Mogą też jednak powodować trudności związane z adaptacją do zmian czy podejmowaniem decyzji życiowych i zawodowych. Z tych powodów tak istotne jest nabycie umiejętności planowania i decydowania o własnej karierze zawodowej, zgłębianie wiedzy na temat rynku pracy, świadomość swoich talentów, możliwości i pragnień w perspektywie całego życia.

W najbliższym czasie (kilka nadchodzących lat) bardzo wiele będzie się działo w sferze doradztwa zawodowego dla dzieci i młodzieży. Już w roku szkolnym 2017/2018 doradztwo zawodowe zostało wskazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako jeden z sześciu podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej.

Rozwój doradztwa edukacyjno-zawodowego jest również bardzo intensywnie wspierany przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Od ponad roku tworzony jest system wsparcia w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego, który już w chwili obecnej znacząco wpływa na integrację środowiska doradców zawodowych w województwie pomorskim.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego rozwoju w obszarze doradztwa zawodowego!