Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Zdolni z Pomorza - podsumowanie programu

Zdolni_z_Pomorza18 czerwca 2015 r. w Sali Okrągłej im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyło się podsumowanie realizacji programu Zdolni z Pomorza w roku szkolnym 2014/2015 wraz z galą laureatów Ligii Zadaniowej i Konkursu Projektów. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń, Wicewojewoda Pomorski Michał Owczarczak, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy LOTOS S.A. Jowita Twardowska, prof. nadzw. PG dr hab. inż. Marek Dzida, prof. UG dr hab. Włodarski Józef, prof. dr hab. Szarek Tomasz, dr Barbara Wolnik z Uniwersytetu Gdańskiego, dr Małgorzata Turowska z Akademii Pomorskiej w Słupsku, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Adam Krawiec, koordynatorzy z Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego oraz uczniowie, ich nauczyciele i rodzice.

Goście specjalni, w swoich wystąpieniach gratulowali nagrodzonym życząc im dalszych sukcesów. Uczestnicy gali mieli okazję zapoznać się z nagrodzonymi projektami, które przedstawili ich autorzy. Julia Weber, uczestniczka programu od 4 lat, podzieliła się swoimi refleksjami z udziału w Zdolnych z Pomorza i zachęcała młodsze koleżanki i kolegów do wykorzystywania możliwości, jakie program daje. Pan Sławomir Badziąg, koordynator Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego w Bytowie, opowiedział o inicjatywach, jakie podejmują  jego zdolni uczniowie w ramach Roku Matematyki na Pomorzu. Podkreślał ich niesamowite zaangażowanie w realizację np. ogródków matematycznych dla przedszkoli i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Koordynator Regionalnego Centrum Nauczania Kreatywnego, Urszula Kornas-Krzyżykowska przedstawiła wybrane działania zrealizowane w ostatnim roku szkolnym. Goście mieli okazję obejrzeć zdjęcia, które dokumentowały min. warsztaty dla nauczycieli, seminaria, konkursy dla uczniów, spotkania akademickie, spotkania koordynatorów, obóz naukowy.

Na zakończenie uroczystości, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Adam Krawiec przedstawił perspektywy projektu Zdolni z Pomorza na lata 2014-2020.

(red. U. Kornas-Krzyżykowska)

Materiały: