Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

VI Telekonferencja Dyrektorów szkół – kształcenie na odległość. Podsumowanie pracy szkoły w dobie pandemii COVID-19. Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

W związku z pandemią COVID-19 i wprowadzeniem w marcu 2020 r. kształcenia na odległość praca szkoły, organizacja procesów edukacyjnych i praca dyrektora zostały przeniesione do środowiska wirtualnego. Ekspert – Dorota Suchacz, prawnik, filolog angielski, dyrektor II LO im. dr W. Pniewskiego w Gdańsku, Microsoft Innovative Educator Expert, przypomniała informacje na temat obowiązujących przepisów prawa oraz wskazała ich zastosowanie w sytuacji pandemii – zagadnienia klasyfikacji rocznej w dobie pandemii a obowiązki dyrektora oraz podsumowanie realizacji zadań w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego. W swoim wystąpieniu odwołała się także do doświadczeń w zakresie zarządzania szkołą, z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams. Przykłady dobrych praktyk w czasie nauczania zdalnego zaprezentowały: Sylwia Majewska, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Sopocie oraz Sylwia Owsińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sztutowie. Telekonferencję moderowała Ewa Furche, wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. 

Dyrektorzy obecni na VI Telekonferencji za najważniejsze wyzwania, które zainspirowały ich w czasie nauczania zdalnego, uznali: relacje i samodoskonalenie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z VI Telekonferencji Dyrektorów szkół!