Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Uczenie się we współpracy, czyli jak przygotować ciekawszą, efektywną i aktywizującą uczniów lekcję języka niemieckiego

WYDARZENIE W GDAŃSKU ZOSTAŁO ODWOŁANE.

Zapraszamy czynnych zawodowo nauczycieli języka niemieckiego pracujących w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych do udziału w kolejnych ciekawych warsztatach realizowanych w CEN w Gdańsku w ramach programu Delfort. Zajęcia na temat „Uczenie się przez współdziałanie. Jak przygotować jeszcze ciekawszą, efektywną i aktywizującą uczniów lekcję języka niemieckiego” poprowadzi Dorota Niewiadomska. Coraz więcej nauczycielek i nauczycieli na całym świecie wprowadza metody kooperatywnego uczenia się na lekcjach. Chcą bardziej zaktywizować swoje uczennice i swoich uczniów oraz zachęcić ich do wspólnej pracy. Uczenie się poprzez współdziałanie to nie jest tylko praca w grupie czy szczególna forma wspólnego uczenia się, to o wiele więcej!

Na warsztatach zastanowimy się wspólnie nad głównymi zasadami uczenia kooperatywnego oraz koniecznością jego zastosowania na lekcji języka obcego. Wypróbujemy metody i przeanalizujemy sposoby pracy na lekcji, które szczególnie nadają się do wprowadzenia, zastosowania i przekazania wiedzy o uczeniu się przez współdziałanie.

Chcielibyście Państwo, żeby każda uczennica i każdy uczeń brał aktywny udział w lekcji? Marzycie o tym, żeby wasze uczennice i wasi uczniowie wzajemnie przekazywali sobie wiedzę i wspierali się podczas uczenia się? Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty! Cieszymy się na Państwa udział.

szczegółowe informacje oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy: ZOBACZ