Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Szkolenie „Czas edukacji globalnej”

Zapraszamy nauczycieli przedmiotowych ze szkół podstawowych i średnich na bezpłatne szkolenie z podstaw edukacji globalnej w ramach projektu unijnego „Get up and Goals! Czas edukacji globalnej: Międzynarodowa sieć aktywnych szkół i uczenia się na rzecz osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju”.

Celem szkolenia jest podniesienie świadomości i kompetencji nauczycieli w zakresie edukacji globalnej oraz zagadnień związanych z Celami Zrównoważonego Rozwoju.
Edukacja globalna jest szerokim pojęciem obejmującym m.in. edukację obywatelska, edukację o prawach człowieka, edukację międzykulturową i wielokulturową oraz edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju. Edukacja globalna stawia sobie za zadanie pomóc uczniom zrozumieć współzależności i zjawiska łączące ludzi i miejsca na świecie oraz ułatwia zdobycie kompetencji i wypracowanie postaw, które odpowiadają na wyzwania współczesnego świata. Szkolenie ułatwi nauczycielom dostęp do wiedzy i narzędzi do przedstawienia globalnego wymiaru edukacji i myślenia o świecie całościowo. Podczas szkolenia wykorzystane zostaną aktywne metody, takie jak gra symulacyjna czy World Cafe.

Ukończenie szkolenia potwierdzone będzie certyfikatem. Dodatkowo uczestnicy zostaną zaproszeni do regionalnej grupy nauczycieli aktywnie zaangażowanych na rzecz wdrażania edukacji globalnej w szkołach.

termin: 7 grudnia 2019 r. (sobota), godz. 10.00-15.30
miejsce: Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14
rejestracja: OTWÓRZ


“Czas edukacji globalnej: Międzynarodowa sieć aktywnych szkół i uczenia się na rzecz osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju” Ref. CSO-LA/2017/388-124.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

eu flag
GET_UP_AND_GOALS!
 
na styku RGB