Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Światowy Dzień Adopcji.
Namaluj na dłoni uśmiechniętą buźkę!

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Adopcji przypadającym 9 listopada 2021 r. dyrektor wraz z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku zachęcają do wspólnego celebrowania tego wydarzenia.

Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest „uśmiechnięta dłoń”, to zgodnie z ideą pomysłodawcy Hanka Fortnera przede wszystkim ŚWIĘTO RODZIN ADOPCYJNYCH. Celebracja tego dnia ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat adopcji, pokazanie faktów i obalenie mitów jej dotyczących oraz pokazanie innej drogi rodzicielstwa, która jednocześnie pomaga potrzebującym dzieciom. Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość, a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Popularyzacja symbolu ma przyczynić się do zwiększenia zainteresowania tematem adopcji, a w ślad za tym poszerzenia świadomości na jej temat wśród osób rozważających możliwość przysposobienia dziecka, a przede wszystkim zwiększenia szans na nowy dom dla dzieci pozbawionych odpowiedniego środowiska rodzinnego. Możliwość wspólnego „świętowania” może też znacznie ułatwić rodzicom adopcyjnym realizowanie bardzo ważnego i jednocześnie niełatwego założenia, jakim jest jawność adopcji, która ma fundamentalne znaczenie dla jej powodzenia.

Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do inicjatywy Ośrodka, prosimy o rozpowszechnianie i umieszczanie symbolicznych zdjęć „uśmiechniętej dłoni” w dowolnie wybranej przez Państwa formie. Zachęcamy również do udostępnienia symbolu Święta za pośrednictwem mediów społecznościowych i zaangażowania swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada „uśmiechniętą dłonią”.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku: ZOBACZ
Historie adopcyjne: ZOBACZ
Bajki: ZOBACZ
Książki: ZOBACZ

*Jeżeli chcielibyście Państwo w dniu 9 listopada, w godzinach 9.00-19.00 porozmawiać z pracownikiem Ośrodka, prosimy
o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub drogą e-mail, w celu umówienia godziny spotkania.

plakat 2021
źródło: POA
Adopcja_04