Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Od Układu Słonecznego do egzoplanet.
STEM w edukacji szkolnej

Model nauczania interdyscyplinarnego powstał ponad 30 lat temu. Do dziś w klasach I-III praktykowane jest tzw. nauczanie blokowe, ale w starszych klasach przedmioty wyraźnie oddzielają się od siebie, tworząc wrażenie, że są bytami samoistnymi, nie mającymi ze sobą żadnych związków.

Nowoczesne podejście do rozwijania kompetencji z zakresu nauk ścisłych i technicznych powinno iść w parze z refleksją nad rolą innych dyscyplin w tym procesie. STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka/przyroda, technologia, inżynieria i matematyka) to koncepcja, która właśnie integruje nauki ścisłe, technologię, inżynierię i matematykę w jedną, spójną całość. Ma pomóc uczniom budować powiązania pomiędzy przedmiotami ścisłymi i lepiej je rozumieć.

Celem ogólnym konferencji jest kształtowanie wśród nauczycieli umiejętności wyszukiwania/przygotowania i wykorzystania materiałów edukacyjnych opartych na doświadczeniach.

Zapraszamy nauczycieli: nauczania wczesnoszkolnego, matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii szkół podstawowych województwa pomorskiego.

termin: 13 lutego 2020 roku (czwartek), godz. 15.00
rejestracja: W ZALEŻNOŚCI OD PRZEDMIOTU:

Nauczanie wczesnoszkolne (lista rezerwowa): OTWÓRZ
Matematyka: OTWÓRZ
Fizyka: OTWÓRZ
Chemia: OTWÓRZ
Biologia/geografia: OTWÓRZ