Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Obóz naukowy - Zdolni z Pomorza

Zdolni_z_PomorzaDrugi rok Centrum Edukacji Nauczycieli realizowało program Zdolni z Pomorza. Zwieńczeniem ostatniego roku pracy był obóz naukowy w Sztutowie, w którym uczestniczyli nauczyciele i uczniowie. Pedagodzy wzięli udział w zajęciach, w trakcie których podnosili swoje umiejętności w pracy z uczniami zdolnymi. Młodzież, wskazana przez Koordynatorów z Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego, poszerzała swoją wiedzę z zakresu matematyki, fizyki i informatyki, brała udział w konkursach interdyscyplinarnych, zajęciach psychologicznych.

W trakcie obozu, w ramach Roku Matematyki na Pomorzu, zorganizowano dzień poświęcony matematyce, podczas którego odbył się konkurs pt. Jaka jest nazwa tego konkursu, rywalizacje drużynowe oraz turniej gier liczbowych.  Znalazł się także czas na zabawę i zwiedzanie. Wszyscy uczestnicy obozu naukowego zwiedzili Frombork oraz zmierzyli się z naturą podczas spływu kajakowego. Atrakcji nie zabrakło. W czasie obozu odbyło się również spotkanie koordynatorów Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego, którzy wysłuchali wykładu prof. Tomasza Szarka z UG, usłyszeli o przedsięwzięciach strategicznych województwa, w tym o kontynuacji programu Zdolni z Pomorza oraz zapoznali się z kolejnymi pomysłami związanymi z Rokiem Matematyki na Pomorzu do zrealizowania w następnym roku szkolnym.