Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

NOW – zawodowe wyzwania nowej generacji. Projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER

„NOW – zawodowe wyzwania nowej generacji” to projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, skierowany do kadry gdańskich szkół ponadpodstawowych, przedstawicieli pomorskiego rynku pracy oraz młodzieży.

Projekt zakłada wielotorowe działania wspierające wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz nawiązywanie relacji między przedsiębiorcami a przedstawicielami środowisk edukacyjnych.


Z badania przeprowadzonego przez Międzynarodową Organizację Pracy (ILO – International Labour Organization) wynika, że pandemia na rynku pracy szczególnie mocno dotknęła ludzi młodych, dopiero rozpoczynających karierę zawodową. Ten sam raport wskazuje, że wywołany pandemią COVID-19 lockdown będzie miał bardzo negatywny wpływ na perspektywy zawodowe młodych osób poniżej 25 roku życia w perspektywie długoterminowej. Dodatkowo zmiany technologiczne wymagają od pracowników posiadania wielu specjalistycznych kompetencji. Dlatego już dzisiaj chcemy wspólnie z nauczycielami gdańskich szkół ponadpodstawowych oraz przedstawicielami rynku pracy poszukać odpowiedzi na pytania, jak szkoła może wspierać rynek pracy, a rynek pracy szkołę w rozwoju młodzieży – przyszłych pracowników – mówi Aleksandra Abakanowicz, koordynatorka projektu.

Ważnym elementem projektu będą moderowane debaty w formule think tank, do których zostaną zaproszeni przedstawiciele rynku pracy i nauczycieli. Projekt realizowany będzie do czerwca 2021 roku. Jeszcze w tym roku w ramach projektu odbędą się działania skierowane do nauczycieli i szkolnych doradców zawodowych z gdańskich liceów, techników i szkół branżowych:

Harmonogram działań w 2020 roku:

4.11.2020 (środa), godz. 16:00-18:00
– debata ekspertów (nauczycieli i przedstawicieli rynku pracy) w formule think tank „Jaki jest i jak zrozumieć współczesnego absolwenta / młodego pracownika?” – ZOBACZ
6-7.11.2020 (piątek) godz. 15:00-19:00 / (sobota) godz. 9:00-13:00 (cały warsztat trwa 8 godzin)
– warsztaty dla szkolnych doradców zawodowych i nauczycieli „Nowoczesne narzędzia rekrutacyjne” – ZOBACZ
9.11.2020 (poniedziałek), godz. 15:00-19:00
– warsztaty dla szkolnych doradców zawodowych i nauczycieli „CV to za mało, czyli marka osobista i wykorzystanie profili społecznościowych w poszukiwaniu pracy” – ZOBACZ
16.11.2020 (poniedziałek), godz. 16:00-18:00
– webinar dla nauczycieli i szkolnych doradców zawodowych „Tajemnice języka biznesowego.” – ZOBACZ
23.11.2020 (poniedziałek), godz. 16:00-18:00
– debata ekspertów (nauczycieli i przedstawicieli rynku pracy) w formule think tank „Jaki jest i jak zrozumieć współczesnego absolwenta / młodego pracownika?”
25.11.2020 (środa), godz. 16:00-18:00
– webinar dla nauczycieli i szkolnych doradców zawodowych „Komunikacja międzykulturowa a wyzwania rynku pracy” - ZOBACZ

W roku 2021 dodatkowo odbędą się:
– warsztaty dla zorganizowanych grup młodzieży prowadzone przez ekspertów z rynku pracy,
– spotkania mentoringowe z ekspertami z rynku pracy w szkołach lub online,
– kolejne 4 debaty ekspertów (nauczycieli i przedstawicieli rynku pracy) w formule think tank.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Osoby zainteresowane mogą brać udziału w wybranych elementach projektu.
Więcej informacji o projekcie: ZOBACZ

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom w dobie zagrożenia epidemicznego, działania zaplanowane w 2020 roku będą prowadzone online.

Organizator: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

EER Gdańsk2 inkubator starter

Projekt objęty został patronatem merytorycznym:
CEN_logo