Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii
Lok@lnie i teatralnie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku wraz z partnerami – Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN) w Gdańsku oraz „Dziennikiem Bałtyckim” (partnerem medialnym) – z początkiem sierpnia br. przystąpiła do realizacji projektu digitalizacyjnego „Lok@lnie i teatralnie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach trwającego do końca grudnia br. przedsięwzięcia, współtworzona przez WiMBP w Gdańsku i MBP w Słupsku Bałtycka Biblioteka Cyfrowa (www.bibliotekacyfrowa.eu) wzbogacona zostanie o około 900 obiektów/publikacji: 50 wybranych kostiumów i rekwizytów z czołowych spektakli gdyńskiego Teatru Muzycznego oraz część wydań 16 tygodników powiatowych (kaszubskich, kociewskich, żuławskich i powiślańskich) dołączanych do „Dziennika Bałtyckiego”.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będą szkolenia w CEN na temat bibliotek cyfrowych (pełnotekstowe źródło unikalnych informacji regionalnych), skierowane do nauczycieli oraz bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i publicznych.

Terminy:

16 października - rejestracja otwarta: ZOBACZ

23 października - rejestracja otwarta: ZOBACZ

6 listopada - otwarcie rejestracji 25 września: ZOBACZ

Szkolenia odbywają się w godzinach: 10.00-14.15, CEN, s.113. Zachęcamy do korzystania z bogatych regionalnych zbiorów Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej! lok@lnie