Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Konkurs na Teledysk Piosenki Kaszubskiej rozstrzygnięty!

Spośród nadesłanych na konkurs teledysków udało się wyłonić laureatów II edycji Konkursu na Teledysk Piosenki Kaszubskiej organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Wójt Gminy Szemud Pan Ryszard Kalkowki. Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku objęło konkurs patronatem merytorycznym.

Urząd Gminy Szemud oraz GPK Szemud ufundowało nagrody dla laureatów konkursu.

W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 70 dzieci z przedszkoli z całego regionu m.in. przedszkolaki z Akademii Krasnala z Wejherowa, Przedszkola Słonecznego z Wejherowa, Chmielna, Trójmiasta, Reskowa, Miechucina.

Konkurs skierowany był do grup przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat z naszego regionu.

Jury w składzie: Tomasz Becker, Bernadeta Lesner, Beata Gefroy, oceniało: walory wokalne, dobór piosenki i związek z tematyką, wykorzystanie rekwizytów i dekoracji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Głównymi celami konkursu było promowanie walorów muzycznych, językowych, kulturowych oraz folkloru regionu kaszubskiego.

Konkurs jest ważnym elementem promującym kulturę oraz język kaszubski dlatego też nauczycielom dzięki, którym powstały teledyski należą się wyrazy ogromnego uznania za pracę, którą włożyli w przygotowanie dzieci, strojów oraz dekoracji, dzięki czemu powstały piękne niepowtarzalne nagrania, które będą nie tylko promocją naszego regionu, ale i pamiątką oraz dowodem na to, że język kaszubski oraz kultura kaszubska jest coraz bardziej popularna.

Teledyski laureatów można zobaczyć na przedszkolnym kanale YouTube: ZOBACZ

Wyniki Konkursu na Teledysk Piosenki Kaszubskiej:

Kategoria wiekowa 3,4-latki:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Reskowie
II miejsce: Przedszkole Miś Uszatek Miechucino

Kategoria Wiekowa 5,6-latki:
I miejsce: Słoneczne Przedszkole w Wejherowie
II miejsce: Przedszkole Samorządowe Baśniowa Kraina w Chmielnie
III miejsce: Przedszkole Miś Uszatek Miechucino
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Reskowie

Wyróżnienie: Oddział Przedszkolny SP39 Gdynia

Koordynatorzy konkursu:
Katarzyna Byczkowska
Bożena Pranczk
ZSP w Szemudzie

Gratulujemy!

źródło: ZSP w Szemudzie