Zadzwoń: 58 340 41 00 | E-mail: cen@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 17/2006 z dnia 27.03.2006r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii
Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej

Wspólnie z Pomorską Szkołą Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni, zapraszamy zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z województwa pomorskiego, składające się z 1 nauczyciela matematyki / przyrody / geografii / fizyki / lub innego przedmiotu oraz 3 uczniów klas VII i/lub VIII (maksymalnie 2 zespoły z danej szkoły podstawowej, tj. 2 nauczycieli i 6 uczniów) na bezpłatne dwudniowe warsztaty.

Warsztaty mają na celu doskonalenie kompetencji nauczycieli szkół podstawowych w zakresie nauczania elementów nawigacji w połączeniu z treściami z zakresu matematyki i nauk przyrodniczych, zaś uczniów przygotowują do udziału w Wojewódzkim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji, organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Program warsztatów obejmuje takie zagadnienia, jak: mapa morska i współrzędne geograficzne – praktyczne zadania na mapie; określanie położenia jednostki na mapie morskiej (nanoszenie i zdejmowanie pozycji); posługiwanie się trójkątami nawigacyjnymi i cyrklem nawigacyjnym; kursy i namiary oraz morskie jednostki miary – praktyczne zadania na mapie.

terminy: warsztaty obejmują dwa spotkania po 3 godziny: 18 listopada i 2 grudnia 2019 r. (gr. 1, lista rezerwowa)
miejsce:
Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni, ul. Chwaszczyńska 172
szczegóły/rejestracja: OTWÓRZ

terminy: warsztaty obejmują dwa spotkania po 3 godziny: 19 listopada i 3 grudnia 2019 r. (gr. 2, lista otwarta)
miejsce:
Pomorska Szkoła Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni, ul. Chwaszczyńska 172
szczegóły/rejestracja: OTWÓRZ