Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@cen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022” skierowanym do nauczycieli geografii, historii lub wiedzy o społeczeństwie uczących w liceach ogólnokształcących
lub technikach województwa pomorskiego. W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną nowoczesne narzędzia pracy z uczniami, które można wykorzystać w trakcie zarówno lekcji prowadzonej w klasie, jak i wycieczki terenowej.

Nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób korzystać z materiałów edukacyjnych, umieszczonych na stronie internetowej projektu, m.in. z pierwszego wydania „Geograficzno-politycznego atlasu Polski”, innowacyjnych map przygotowywanych do jego drugiego wydania oraz scenariuszy lekcji, na bieżąco publikowanych na stronie internetowej, oraz profilu Facebook Projektu. Proponowane scenariusze lekcji, dzięki zastosowaniu różnych metod pracy ukierunkowanych na rozwój umiejętności krytycznego czytania map, mają na celu zaciekawienie i zaktywizowanie uczniów. 

Termin: 24 maja 2021 r., (poniedziałek), godz. 16:30-18:00
Szczegóły/rejestracja: OTWÓRZ

Szkolenie jest organizowane we współpracy z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu „GEOGRAFICZNO-POLITYCZNY ATLAS POLSKI. POLSKA W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM: PERSPEKTYWA 2022″ realizowanego przez Zakład Geografii Politycznej i Historycznej WGSR UW, sfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

projekt_logo_pełne