Zadzwoń: 58 340 41 10 | E-mail: sekretariat@pcen.gda.pl Akredytacja Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr 74/2020 z dnia 12.08.2020r.
Solidarni z Ukrainą 70-lecie CEN w Gdańsku
Pomorskie.eu Pomorskie w Unii

Akcja Zdrowo i Sportowo – edycja 2021/2022

Akcja Zdrowo i Sportowo skierowana jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Jej cele obejmują zapewnienie dostępu do materiałów edukacyjnych oraz komunikacyjnych pozwalających placówkom edukacyjnym podnosić kompetencje i doświadczenie kadry, a także wspomagać budowanie wiedzy z zakresu wagi aktywności fizycznej w procesie rozwoju dziecka.

Materiały edukacyjne to przede wszystkim scenariusze zajęć ruchowych/sportowych. W edycji 2021/2022 uczestnicy otrzymują 40 konspektów, zawierających oprócz opisu i schematu ćwiczeń, również krótki film prezentujący przebieg poszczególnych zabaw sportowych.
Każdy scenariusz zajęć, oprócz warstwy sportowej, przygotowany jest pod kątem wybranego tematu, nawiązującego do znanych z przedszkoli i szkół zajęć i lekcji. Chcemy tym samym pokazać, że zajęcia sportowe oprócz waloru zdrowotnego, mogą ciekawie wkomponować się w codzienną pracę każdego nauczyciela.

Wśród materiałów edukacyjnych i komunikacyjnych znajdują się również infografiki, plakaty i inne formy graficzne, które pomogą propagować aktywny tryb życia i urozmaicić przekaz przedszkolnych i szkolnych stron internetowych oraz profili w mediach społecznościowych.
Akcja Zdrowo i Sportowo to nie tylko sucha wiedza zamknięta w materiałach, ale też możliwość uczestnictwa w webinariach poświęconych tematyce zajęć sportowych, rozwoju fizycznego dzieci, aspektom psychologii sportu dzieci oraz przeciwdziałaniu występowania chorób cywilizacyjnych oraz wad postawy. Dlatego w spotkaniach oprócz trenerów, uczestniczą także lekarze, psycholodzy oraz fizjoterapeuci.

Od samego początku, a jest to już 6 edycja akcji, organizatorzy kładą duży nacisk na szkolenie praktyczne. Dlatego starają się w jak największym stopniu odwiedzać uczestników akcji w ich placówkach i prezentować „na żywo” scenariusze zajęć. Wierzymy bowiem, że jest to najskuteczniejsza metoda pokazania, że codzienna dawka aktywności fizycznej jest możliwa praktycznie w każdych warunkach.

Jednocześnie nauczeni doświadczeniami ostatnich 18 miesięcy dużą część zajęć praktycznych odbywamy online, odwiedzając w ten sposób przedszkola i szkoły z całej Polski. W minionej edycji w akcji brało udział ponad 4,3 tys. placówek i blisko 10 tys. nauczycieli.
Organizatorzy podziękowali im za zaangażowanie imiennymi certyfikatami i dyplomami.

Akcja jest całkowicie bezpłatna dzięki wsparciu partnerów i sponsorów. Uzyskała również honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz patronat merytoryczny Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Uczestnicy akcji nie są zobowiązani do przygotowywania żadnych form sprawozdawczych, sami wybierają, które aspekty akcji i materiały będą przydatne w ich pracy.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Więcej informacji, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, dostępne na stronie organizatorów: ZOBACZ

plakat wersja nr 1 zis 2122

Wydarzenie realizowane jest pod patronatem merytorycznym:

CEN_poziom