A+ A++ A+++
CIEE

Ogród przyjazny naturze i krajobrazom

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii zaprasza na prelekcję: „Ogród przyjazny naturze i krajobrazom”, którą zaprezentuje Rafał Borzyszkowski, Tucholski PK.

Miasto, choć w powszechnej świadomości nie utożsamiane z ostoją przyrody, jest w rzeczywistości siedliskiem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie tego specyficznego ekosystemu. Silne przekształcanie otoczenia człowieka negatywnie oddziałuje zarówno na możliwości przetrwania rodzimych zwierząt i roślin oraz na jego wizualną, a co za tym idzie estetyczną stronę

Aby przeciwdziałać tym negatywnym zmianom tworzyć można ogrody przyjazne naturze i krajobrazom, które pomogą przetrwać otaczającej nas przyrodzie i będą miłą dla oka i nawiązującą do naszej kultury przestrzenią. Dobierając odpowiednie gatunki roślin oraz wykonując określone zabiegi pielęgnacyjne, a także zapewniając miejsca żerowania, rozrodu i kryjówki dla zwierząt, pomagamy przetrwać miejskiej bioróżnorodności. Dodatkowo ogród taki daje nie tylko możliwość poznania otaczającej nas przyrody i oswojenia się z nią, ale jest również elementem wpisującym się w lokalny krajobraz.

Prelekcja jest elementem obchodów Dnia Krajobrazu obchodzonego 20 października.

termin: 18 Października 2018 roku (czwartek), o godz. 16:00
miejsce:
Sala Herbowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (ul. Okopowa 21/27)

Spotkanie odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

źródło: CIEE (stan na dzień 5 października 2018 roku)

Brak komentarzy

Napisz komentarz