A+ A++ A+++
Edu-Sense

Ogólnopolski program edukacyjny “Uczymy Dzieci Programować”

Edu-Sense Sp. z o.o. oraz Kodowanie na Dywanie zapraszają szkoły podstawowe, przedszkola, biblioteki do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym “Uczymy Dzieci Programować”. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach na różnych etapach edukacji (edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna oraz klasy 4-8 szkoły podstawowej).

Udział w programie rozwija kompetencje miękkie dzieci tj. myślenie algorytmiczne, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kreatywność, umiejętność pracy w zespołach. Jest on także wsparciem dla nauczycieli, gdyż podnosi ich kwalifikacje poprzez proponowane warsztaty stacjonarne i online
oraz udostępniane materiały metodyczne.

W latach 2017-2018 Edu-Sense wspólnie z Centrum Edukacji Nauczycieli w  Gdańsku przeprowadziło 4 warsztaty przygotowawcze w których wzięło udział ponad 230 nauczycieli.

Zachęcamy nauczycieli do uczestnictwa w programie w zakresie wprowadzenia dzieci w świat programowania poprzez wypełnienie formularza na stronie programu.

Ogólnopolski program edukacyjny “Uczymy Dzieci Programować” objęty jest patronatem merytorycznym Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

strona programu: ZOBACZ

źródło: Edu-Sense (stan na dzień 12 marca 2018 r.)

Brak komentarzy

Napisz komentarz