A+ A++ A+++
MIIWŚ - logo

Materialne pozostałości konfliktów i zbrodni XX wieku w świetle najnowszych badań archeologicznych

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku zapraszają na konferencję naukową Materialne pozostałości konfliktów i zbrodni XX wieku w świetle najnowszych badań archeologicznych, która odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (poziom -3). Weźmie w niej udział ponad dwudziestu prelegentów specjalizujących się w archeologii współczesności. Wstęp wolny.

Celem konferencji jest prezentacja najnowszych wyników badań archeologicznych w zakresie materialnych pozostałości konfliktów i zbrodni XX w. Jej uczestnicy przedstawią rezultaty swoich prac, nowe kierunki podejmowanych działań, oraz zaprezentują możliwości i zagrożenia związane z wykorzystaniem pozyskanych artefaktów w pracy muzealników.

Program Konferencji:

Wykład inauguracyjny Archeologia współczesności jako archeologia we współczesności wygłosi prof. dr hab. Arkadiusz Marciniak z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (14 czerwca 2018 r., godz. 9.15)

14.06.2018 r. (czwartek)

PANEL I:

Archeologia współczesności. Problematyka, możliwości i wyzwania

PANEL II:

Archeologia miejsc pamięci i miejsc zbrodni. Najnowsze wyniki badań

15.06.2018 r. (piątek)

PANEL III:

Archeologia przestrzeni walki

PANEL IV:

Archeologia jako wstęp do badań interdyscyplinarnych. Westerplatte – Pomnik Historii

Pełen program konferencji do pobrania w załączonym pliku pdf

źródło: Muzeum II Wojny Światowej (stan na dzień 12 czerwca 2018 r.)

Brak komentarzy

Napisz komentarz