A+ A++ A+++
fina

Cykl bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli o tematyce nowych technologii w nauczaniu

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny w Warszawie zaprasza nauczycieli na bezpłatne dwudniowe szkolenia. Można zapisać się na dowolną liczbę szkoleń.

28-29 października 2017 | Uzależnienie od Internetu
Sobota | Prowadząca: Dorota Żelechowska
Warsztat poświęcony będzie przede wszystkim tematyce uzależnienia od Internetu. Podczas sobotniego spotkania omówimy mechanizmy, które mogą wpływać na formowanie się uzależnień i potencjalne skutki uzależnienia, możliwe do dostrzeżenia w szkole. Zastanowimy się, jakimi środkami, dostępnymi dla nauczycieli i wychowawców, można próbować przeciwdziałać zagrożeniu i kiedy warto skierować ucznia do innego specjalisty.
Niedziela | Prowadząca: Karolina Szczepaniak
Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się z wynikami badań na temat tzw. cyfrowych uzależnień. Wspólnie pogłębimy wiedzę na temat gamifikacji i kształtowania się nawyków – przeanalizujemy popularne aplikacje pod kątem wykorzystanych w nich mechanizmów.

18-19 listopada 2017 | Bezpieczeństwo w sieci
Sobota | Prowadząca: Dorota Żelechowska
Listopadowy warsztat poświęcimy bezpieczeństwu w sieci. W sobotę przyjrzymy się psychologicznej stronie zagadnienia. Zidentyfikujemy mechanizmy, które sprawiają, że dzieci i młodzież znajdują się w grupie wysokiego ryzyka. Zastanowimy się, jak kształtować odpowiednie postawy i zgrać swoje własne przekonania na temat tego, co właściwe z przekonaniami i emocjami uczniów.
Niedziela | Prowadząca: Karolina Szczepaniak
Drugi dzień warsztatów zostanie w całości poświęcony praktycznym zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w sieci. Poruszone zostaną takie tematy jak tworzenie bezpiecznych haseł, ochrona danych, podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Celem warsztatu będzie przekazanie wiedzy nauczycielom w taki sposób, by mogli ją przekazać dalej swoim uczniom. Dlatego też trakcie zajęć przeanalizujemy wybrane scenariusze lekcji dotyczące cyfrowego bezpieczeństwa.

16-17 grudnia 2017 | Kreowanie wizerunku w sieci
Sobota | Prowadząca: Dorota Żelechowska
Podczas grudniowego spotkania zajmiemy się tematyką kreowania własnego wizerunku i relacji w Internecie. Psychologiczna, sobotnia część warsztatu wprowadzi w zagadnienia rozwoju osobowości i kompetencji społecznych. Zastanowimy się także, jak filmy mogą pomóc w poznawaniu innych i siebie.
Niedziela | Prowadząca: Karolina Szczepaniak
Niedzielna część warsztatów będzie dotyczyła zapoznania się z konkretnymi narzędziami, które są wykorzystywane do kreowania wizerunku w Internecie, w tym storytellingu. Warsztat będzie również okazją do pogłębionej dyskusji o tym, jaką rolę w życiu młodego człowieka odgrywa jego cyfrowy wizerunek.

Liczba miejsc jest ograniczona.

szczegóły/rejestracja na stronie organizatora: zobacz 

źródło: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

Brak komentarzy

Napisz komentarz