A+ A++ A+++

Seminaria „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”

Międzynarodowe Stowarzyszenie TIB (Twórcza Informatyka z Baltie) wspólnie z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku organizują seminarium „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”. Seminarium jest formą wsparcia nauczycieli w związku z planowanym w ramach reformy oświaty wprowadzeniem nauki programowania i jest przeznaczone dla nauczycieli szkół podstawowych I i II etapu edukacyjnego oraz gimnazjów.

Zachęcamy nauczycieli, aby na spotkanie zaprosili również jednego ucznia z prowadzonej przez siebie klasy, który jeszcze nie pracował w środowisku Baltiego. Aby umożliwić pracę wszystkim zainteresowanym uczniom, prosimy o zabranie ze sobą laptopa z naładowaną baterią i zainstalowanym programem Baltie 3.

Prosimy o zgłoszenie uczniów, którzy będą uczestniczyć w lekcji pokazowej na seminarium pod adresem: sebastian.pilich@cen.gda.pl lub pod nr tel. 58 340 41 66.

W trakcie lekcji pokazowej pokazane zostanie, jak efektywnie prowadzić lekcje z programowania w każdej klasie – już od pierwszej klasy szkoły podstawowej – uczniowie zrobią swój pierwszy program. Będzie też możliwość zapoznania się z platformą testową i konkursową zawierającą automatyczną ocenę prac uczniów.

Po zakończeniu seminarium odbędzie się robocze spotkanie z osobami chętnymi do współpracy przy wprowadzeniu nauki programowania w swoim powiecie – w roli powiatowego koordynatora Baltie.

Uczestnictwo w seminarium oraz w roboczym spotkaniu przyszłych koordynatorów jest nieodpłatne. Bezpłatny jest też program Baltie 3, dostępny na stronie www.baltie.pl.

Osoby chcące zostać w przyszłości powiatowym koordynatorem (trenerem Baltie) powinny (oprócz rejestracji na konferencję poniżej) dokonać również rejestracji tutaj

Projekt Twórcza Informatyka z Baltie – przedstawi Pan Bohumír Soukup, autor Baltie. Pan Bohumir Soukup jest czeskim programistą, autorem narzędzi do nauki programowania SGP Pascal, SGP Baltazar, SGP Baltie, SGP C# Studio. Gazeta Business World (2003) uznała go za jednego z najlepszych informatyków na świecie. W roku 1978 założył firmę SGP Systems. Uczy dzieci i młodzież co to jest komputer, co to jest program i jak dobrze programować, uczy też nauczycieli, jak mają uczyć uczniów. Pan Bohumir posługuje się językiem polskim.

terminy/miejsca/formularze rejestracyjne:

  • 13 marca 2017 r. (poniedziałek) godz. 9.00, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14 – formularz rejestracyjny
  • 14 marca 2017 r. (wtorek) , godz. 9.00, Gdynia, II LO, ul. Wolności 22B – formularz rejestracyjny
  • 15 marca 2017 r. (środa), godz. 9.00, Słupsk, Akademia Pomorska, ul. Boh. Westerplatte 64 – formularz rejestracyjny
  • 16 marca 2017 r. (czwartek), godz. 9.00, Puck, Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego ul. Przebendowskiego 27 – formularz rejestracyjny
  • 17 marca 2017 r. (piątek), godz. 12.00, Tczew, Gimnazjum nr 1 im. gen. Jana Henryka Gąbrowskiego, ul. Czyżykowska 69 – formularz rejestracyjny

 

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz