A+ A++ A+++
CEN

Pomorska Szkoła 3000′

Pomorska Szkoła 3000’ jest cyklem konferencji dla kadry pedagogicznej otwartej na współtworzenie innowacyjnych praktyk edukacyjnych ułatwiających zdobywanie kompetencji kluczowych „w procesie uczenia się przez całe życie”. Jest odpowiedzią na potrzebę szerszej oferty w rozwijaniu osobistych kompetencji kluczowych w gospodarce opartej na wiedzy.

Uczestnicy Pomorskiej Szkoły 3000’ to ludzie z pasją usprawniania szkolnej edukacji; to nauczyciele różnych przedmiotów i różnych etapów edukacyjnych
oraz kadra zarządzająca, których łączy zorientowanie się na nowe i pomocne trendy w nauczaniu i organizowaniu szkolnictwa; to entuzjaści pragnący znaleźć
w nowych rozwiązaniach sposób na doskonały poziom nauczania.

Pierwsza konferencja Pomorskiej Szkoły 3000’ pt. „Uczymy uczniów, jak się uczyć” będzie okazją do przeanalizowania, w jaki sposób na procesy uczenia się uczniów wpływają emocje i relacje oraz jak nauczyciele powinni dobierać określone metody dydaktyczne, aby były dopasowane do różnych stylów myślenia uczniów. Tytuł pierwszej konferencji – „Uczymy uczniów, jak się uczyć”

termin: 24 września 2018 roku (poniedziałek), godz. 12.00–16.00
miejsce: Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14 
program/rejestracja: OTWÓRZ

Temat konferencji zakłada odnalezienie w jednostce własnych preferowanych strategii uczenia się, które są różne na tle relacji ze środowiskiem szkolnym i mają istotny wpływ na osiągnięcia edukacyjne.

W szczególności uczestnicy konferencji zapoznają się z różnorodnymi potrzebami ucznia w procesie zdobywania kluczowych kompetencji. Na tej podstawie będziemy szukać różnych potencjałów zewnętrznych: jak metody rozwijania kompetencji, możliwości kształcenia i wsparcia dla różnych systemów myślenia uczniów; oraz potencjałów wewnętrznych: jak umiejętność określania swoich możliwości, koncentracji, radzenia sobie ze złożonością, umiejętność krytycznej refleksji czy  podejmowania decyzji.

Konferencja „Uczymy uczniów, jak się uczyć” ma znaleźć narzędzia łączenia możliwości systemu edukacyjnego z indywidualnym potencjałem konkretnego ucznia (na tle jego relacji w szkole), w celu osiągnięcia kompetencji do samorealizacji; ma nauczyć uczniów, jak właściwie się uczyć.

 

Patronat honorowy:

kuratorium Gdańsk

6 komentarzy
 • Beata Sz.
  Wysłano 06:58h, 03 sierpnia Odpowiedz

  Czy jako dyrektor szkoly niepublicznej moge brac udzial w konferencji?

  • Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
   Wysłano 08:59h, 03 sierpnia Odpowiedz

   Tak. Zapraszamy dyrektorów i nauczycieli szkół/placówek oświatowych z obszaru woj. pomorskiego. Przypominamy, że rejestracja uruchomiona zostanie 20 sierpnia br.

 • Lucyna Sz.
  Wysłano 12:12h, 29 lipca Odpowiedz

  Dzień Dobry,
  bardzo bym chciała wziąć udział w pierwszym spotkaniu “Pomorskiej Szkoły 3000”, widziałam, że zapisy są od sierpnia, ale ja jutro wyjeżdżam na 2 tygodnie, no i obawiam się, że po moim powrocie nie będzie już miejsc 🙁 A tam gdzie jadę jest bardzo słaby zasięg (w zasadzie tylko sms dochodzą, bo rozmowy i net nie działają). Więc gdyby była taka możliwość, to proszę o rezerwację miejsca…

  Będę bardzo wdzięczna
  Pozdrawiam
  Lucyna Sz.

  • Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
   Wysłano 12:37h, 30 lipca Odpowiedz

   Jako, że konferencja realizowana będzie w drugiej połowie września, uruchomienie rejestracji na konferencję planowane jest na dzień 20 sierpnia, czyli już zapewne po Pani powrocie z urlopu. Jeżeli by się Pani nie udało zarejestrować w tym czasie, to prosimy o kontakt z koordynatorem konferencji.

 • Małgorzata K.
  Wysłano 20:50h, 27 lipca Odpowiedz

  Witam serdecznie
  jestem dyrektorem przedszkola z województwa Warmińsko – Mazurskiego czy mogę uczestniczyć w proponowanej konferencji “Uczymy się uczyć”?

  • Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
   Wysłano 09:02h, 30 lipca Odpowiedz

   Dziękujemy za zainteresowanie naszym wydarzeniem. Konferencja Pomorska Szkoła 3000′ jest pierwszą z cyklu konferencji przygotowywanych dla nauczycieli z obszaru woj. pomorskiego. W związku z tym, iż obszarem działania Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku jest woj. pomorskie i dla nauczycieli naszego województwa oferta doskonalenia jest bezpłatna (finansowana z budżetu samorządu województwa) nie możemy zaprosić Panią na ww. konferencję.

Napisz komentarz