A+ A++ A+++

III Ogólnopolska Konferencja i Targi dla Dyrektorów Szkół, Nauczycieli

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach zaprasza Dyrektorów Szkół, Nauczycieli oraz Samorządów i Kuratoriów Oświaty z obszaru całej Polski na III Ogólnopolską Konferencję i Targi dla Dyrektorów Szkół, Nauczycieli oraz Samorządów i Kuratoriów Oświaty.
Tegoroczne spotkania w Ząbkach w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca odbędą się 8 i 9 czerwca br. pod hasłem „Budujemy koalicję na rzecz uczenia się”.

„Zbudujmy w Polsce koalicję na rzecz Uczenia się. Nowe technologie są realną szansą na poprawę jakości edukacji poprzez umiejętne ich zastosowanie. Jednak ok 70% polskich szkół, które wdrożyły powszechnie komputery do swoich placówek nadal stosują model transmisyjnego, podawczego nauczania. Powołując się na najnowsze badania przeprowadzone w kraju oraz raport Banku Światowego wskażemy, iż właściwym kierunkiem do umiejętnego zastosowania technologii w szkole jest przesunięcie nacisku z podawczego Nauczania na interakcyjne Uczenie się”.

Tomasz Łukawski-dyrektor szkoły

Podczas konferencji odbędą się wykłady profesorów akademickich oraz praktyków szkolnych, prezentacje i dyskusje, jak również warsztaty oraz targi.

Tematykę organizatorzy podzielili na trzy główne bloki dyskusyjno-prezentacyjne:

Twórcze programowanie w szkole.

„Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” szansą i nowym kierunkiem rozwoju szkół.

„Aktywna Tablica” portalem do interaktywnego uczenia się.

Organizatorzy nie zapomnieli o integracji uczestników konferencji i umożliwieniu wieczornego wspólnego spędzenia czasu w miłej i sympatycznej atmosferze przy grillu w pobliskim ośrodku wypoczynkowym „Złote Brzozy”.

Konferencja jest skierowana do dyrektorów szkół oraz nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem TIK, jak również innych osób zaangażowanych w proces cyfryzacji.

szczegóły/formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: www.modelnowoczesnejszkoly.pl

Organizatorzy konferencji:

Tomasz Łukawski Dyrektor

Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach

Iwona Pańta

dyrektor konferencji

Konferencja organizowana jest pod patronatem merytorycznym:

CEN w Gdańsku

Brak komentarzy

Napisz komentarz