Skocz do głównej treści strony
PCEN

Spotkania przyrodnicze

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zaprasza do uczestnictwa w przyrodniczych aktywnościach:

 

  1. Prelekcja w ramach Czwartkowych spotkań przyrodniczych:

    „Ochrona ptaków w mieście i nie tylko”
    którą zaprezentuje: Paweł T. Dolata

    Spotkanie odbędzie się 20 września 2019 roku (Wyjątkowo w Piątek!)


    o godz. 16:00 w siedzibie CIEE na ulicy Polanki 51.

    W trakcie prelekcji dowiemy się o historii kulturowej i prawnej ochrony ptaków w Polsce, wspólnie z uczestnikami postaramy się odpowiedzieć na trudne pytania czy faktycznie większość ptaków Polski (nawet najliczniejsza zięba) objętych jest ochroną ścisłą, a przede wszystkim, czy normy prawa znajdują zastosowanie w praktyce, jakie instytucja mają zabezpieczać ochronę ptaków i jak się z tego wywiązują, czy prawo łowieckie można uznać za formę ochrony ptaków, wreszcie jak możliwie skutecznie wykorzystywać prawo do ochrony awifauny.
    Paweł T. Dolata – z wykształcenia prawnik, zajmuje się badaniami i ochroną ptaków, łącząc te dziedziny. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu ornitologii i ochrony ptaków, współautor książki „Ochrona ptaków w mieście” (2013).

  2. Wystawę fotografii: „Przyrodniczy raj u ujścia Redy”, przygotowaną przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Składa się na nią blisko czterdzieści fotografii prezentujących bogactwo przyrodnicze rezerwatu Beka - kobierce słonolubnej roślinności, malownicze, naturalnie kształtowane wybrzeże morskie i związane z nimi gatunki ptaków.

    Wystawa została przygotowana w ramach projektu „Zrównoważona turystyka i ekstensywne rolnictwo dla rezerwatu przyrody Beka” realizowanego we współpracy OTOP z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

  3. Spotkanie Trójmiejskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
    Spotkanie odbędzie się 20 września o godzinie 17.30.
    W siedzibie CIEE w Gdańsku na ulicy Polanki 51.

    Uczestnicy spotkania obejrzą prezentację:  "Bocian czarny i jego ochrona w Polsce", którą zaprezentuje Paweł T. Dolata.

  4. Konkurs fotograficzny:

    „Pareidolia w naturze”
    Wszyscy znamy powiedzenie „skojarzenia to przekleństwo”. Tym razem za skojarzenia będziemy nagradzać. Jeśli spoglądając na chmury, drzewa, kamienie potrafisz dostrzec w nich kształt słonia, motyla czy twarzy, to dotykasz zjawiska pareidolii. Nie martw się, to nie jest choroba, nie będziemy Cię też diagnozować za pomocą przesłanych skojarzeń. Nasz konkurs fotograficzny jest inspirowany właśnie tym zjawiskiem! Chcielibyśmy zachęcić do refleksyjnego przebywania na łonie natury jak i wzbudzić uważność na elementy przyrodnicze, np. codziennego krajobrazu. Przyglądając się tworom natury, np. drzewom, chmurom, głazom możesz doszukać się w nich skojarzeń z różnymi znanymi kształtami, przedmiotami, twarzami… Powodzenia w poszukiwaniach!


    Szczegóły konkursu znajdą Państwo w linku poniżej:

    https://ciee-gda.pl/ciee-aktualnosci/pareidolia-w-naturze-konkurs-fotograficzny-2/
źródło: CIEE (stan na dzień 17 września 2019 roku)

Przejdź do góry strony