Skocz do głównej treści strony
PCEN

Serwis i aplikacja mobilna Otwarte Zabytki - warsztaty dla nauczycieli i animatorów

Zapraszamy na warsztaty Serwis i aplikacja mobilna Otwarte Zabytki Akademia Nowych Mediów zaprasza nauczycieli i animatorów, którzy chcieliby wykorzystywać aplikacje w swoich działaniach edukacyjnych. Prowadzące, Katarzyna Werner i Aleksandra Janus z Centrum Cyfrowego, w praktyczny sposób (łącznie z wyjściem poza salę szkoleniową) pokażą jak można korzystać z „Otwartych Zabytków” podczas zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Warsztaty odbędą się dwa razy – w Gdańsku, 1 października i w Tczewie, 2 października. Zajęcia są bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują mailowe zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl.

Otwarte Zabytki są świetnym narzędziem edukacyjnym, pozwalającym połączyć w pracy dydaktycznej elementy historii, historii sztuki, cyfrowej ochrony dziedzictwa, nowoczesnej digitalizacji z zagadnieniami związanymi z otwartością technologiczną i prawną, nauczaniem sprawnego wykorzystywania legalnych zasobów oraz ze świadomym korzystaniem z twórczości własnej i innych.

Właśnie tych praktycznych aspektów wykorzystania serwisu www.otwartezabytki.pl oraz aplikacji mobilnej Otwarte Zabytki będzie dotyczył warsztat. Pokażemy kilka przykładów, jak to zrobić, ale przede wszystkim postaramy się wspólnie wypracować najbardziej efektywne metody, dostosowane do tego, z jakimi grupami na co dzień pracują uczestnicy i w jakim lokalnym kontekście będą korzystać z Otwartych Zabytków. --- 1 października (Gdańsk) i 2 października (Tczew) - Serwis i aplikacja mobilna Otwarte Zabytki - warsztat dla nauczycieli i animatorów dot. wykorzystania Otwartych Zabytków w działaniach edukacyjnych. Miejsca: 1 października - Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, godz. 11.00- 16.00 2 października – Tczew, Fundacja Pokolenia, ul, Obrońców Westerplatte 6, godz. 11.00 – 16.00

Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma certyfikat ukończenia zajęć, potwierdzony przez Centrum Cyfrowe. Prowadzący:

Katarzyna Werner - socjolog, etnograf. Pracuje w Centrum Cyfrowym Projekt: Polska. Współtwórczyni i koordynatorka projektu Otwarte Zabytki. Zajmuje się też kwestiami związanymi z ideą otwartego rządu. Interesuje się m.in. praktycznym wykorzystaniem danych publicznych, wizualizacją danych i zastosowaniem narzędzi ICT w edukacji.

Aleksandra Janus - muzeolożka, badaczka, współautorka inicjatywy www.innemuzeum.pl oraz doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. Pracuje w Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, gdzie zajmuje się prowadzeniem badań w zakresie wdrażania otwartości w sektorze GLAM oraz współtworzeniem projektu Otwarte zabytki. Jako ekspertka odpowiadała za opiekę merytoryczną nad ścieżką Archiwa Społeczne w ramach Festiwalu Kultura 2.0 STATUS: obywatel (Narodowy Instytut Audiowizualny, 2012).

Patronat medialny: miesięcznik Charaktery

Przejdź do góry strony