A+ A++ A+++
Pomorska Sieć Dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu starogardzkiego

Pomorska Sieć Dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu starogardzkiego

Dyrektorzy szkół gmin powiatu starogardzkiego debatowali o sytuacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Dyrektorzy szkół z gmin powiatu starogardzkiego w ramach Pomorskiej Sieci Dyrektorów spotkali się w Ocyplu, aby omówić problemy organizacji kształcenia, opieki i wychowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Kolejne spotkanie zorganizowane przez dyrektora szkoły w Szlachcie Henryka Lipskiego koordynatora zespołu samokształceniowego od kilkunastu lat, odbyło się w dniu 11 kwietnia 2017 roku w Ocyplu.  Szkolenie poprowadziła dyrektorka Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim Bernadeta Grunwald. Wspólnie omówiono zagadnienia organizacji pomocy uczniom o specjalnych potrzebach. Przedstawiono praktyczne formy jak wspierać rodziny i nauczycieli w edukacji, w procesie rewalidacji i wychowaniu dziecka, które potrzebuje szczególnego wsparcia.
Spotkanie było też dla dyrektorów okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę z  Haliną Uchman i Stanisławem Sumowskim – Dyrektorami Delegatur KO w Kościerzynie i Starogardzie Gdańskim. W spotkaniu uczestniczyła Anna Płoszyńska –  Damaszk, dyrektor Delegatury Kuratorium w Tczewie.

 

Brak komentarzy

Napisz komentarz